Альтернативна освіта на Форумі Видавців (частина ІІ)
Форум Видавців продовжує знайомити вас із унікальними подіями, що відбудуться у рамках цьогорічної програми. У підбірці – цікава та корисна інформація про тематичні кластери, які присвячені освіті та розвитку у різних галузях.
Бізнес, економіка. Даний тематичний кластер буде цікавим для підприємців, молоді, що планує власний бізнес та усім, хто прагне розвиватися. Мета майданчика – навчальна, тому найперше організатори запрошують долучатися до численних майстер-класів та лекції. Серед проблем, які планується обговорити на воркшопах та дискусіях спільно із експертами та бізнесменами такі: економічні реформи; бізнес-інновації; тактика та стратегія у прийнятті бізнес-рішень; самомотивація та тайм-менеджмент; продуктивність та ін.
Учасники матимуть унікальну нагоду побувати на майстер-класі експерта світового рівня у сфері підвищення ефективності бізнесу Іцхака Адізеса, автора книг «Ідеальний керівник: чому ним не можна стати і що з цього виходить», «Як здолати кризи менеджменту. Діагностика і вирішення управлінських проблем» та ін.
Презентує свою книгу «Формула Продуктивності» та проведе воркшоп із методів та технік тайм-менеджменту відомий мандрівник, блогер, онлайн підприємець, письменник, автор - https://openmind.com.ua/ Орест Зуб:
«З часу видання книги «Формула Продуктивності» (січень 2017) вже реалізовано понад 3000 примірників та пішов у друк новий тираж. Також протягом 6 тижнів книга входила у ТОП-10 по продажах у мережі книгарень "Є" і протягом 3 тижнів з них перебувала на першому місці. На мою думку, така література дуже актуальна й цікава для читачів! Це підтверджується поданим вище фактами. Крім того «Формула Продуктивності» написана українцем-практиком, який проживає у таких самих умовах, як і решта читачів, а не заморським американським бізнес тренером».
У рамках тематичного кластера «Бізнес, економіка» відбудуться презентації книг Сергія Щербакова «Таргетированная реклама: точно в яблочко», Мігая Чиксентмігаї «Потік. Психологія оптимального досвіду», Джона Джудіса «Великий вибух популізму: як екомонічна криза змінила світову політику», Стівена Котлера і Джеймі Уїла «Викрадачі вогню» та ін.
Історія. Серед інших освітніх майданчиків тематичний кластер «Історія» відзначиться презентаціями численних історичних видань. Серед них книги та дослідження присвяченні різним сторінкам нашої історії: М. Литвин «Проект «Україна»: Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі»; «Війна двох правд: поляки та українці в кривавому ХХ столітті»; «Київська духовна академія в іменах: 1819-1924 рр.»; «Історія війн і військового мистецтва» Т1; Також вперше українською було перекладено книгу відомого французького історика Алена Безансона «Свята Русь», а також відбудеться презентація перекладів книги Ан. Содомори.
Василь Кметь, куратор тематичного кластера «Історія» зазначив: «Передусім ідеться про важливості моніторингу видавничого ринку з історичної тематики та вивчення попиту користувачів власне на наукову історичну літературу. Завдання майданчику полягає в тому, щоб привернути увагу до актуальної проблематики важливої для розвитку суспільних, наукових процесів. А також популяризувати книгу, культуру читання, історію. Сьогодні в світі багато говорять про філософію та проблеми, які виникають, якщо не враховувати окремі її аспекти. Це хоча б ті ж воєнні події, які маємо сьогодні і які спричиненні такими ідеологічними зсувами в свідомості. Історичний майданчик, де зберуться науковці, видавці різних підходів та поглядів, є можливістю обговорити не лише книжковий продукт, а на його основі і певні концепції та ідеї. Майданчик є дискусійним простором, який можливо дозволяє не стільки відповідати, як адекватно ставити питання»
Свою нову книгу «(Не)історичні миті» презентує відомий історик Володимир В’ятрович. Для читача він фаховий історик, який досліджує український визвольний рух XX століття, а також публіцист-популяризатор. Його праці «Історія з грифом ”Секретно”» та «За лаштунками ”Волині-43”» уже стали бестселерами.
(Не)історичні миті, що лягли на сторінки цієї книжки, вихоплені з останнього століття української історії: потяг, що везе київських студентів під станцію Крути; хлопчик в українському селі, котре вимирає від голоду 1933-го; останні бійці УПА в останній криївці: радянський концтабір, де гине поет, але не гинуть його вірші. Автор доводить свої оповіді до сьогодення — до Майдану 2014-го й російсько-української війни. Загалом 38 нарисів-миттєвостей — маленьких уламків мозаїки, що вкупі творять велике полотно історії, з її яскравими й похмурими кольорами, тонами й напівтонами.
У рамках книжкового майданчика відбудеться презентація книжкового проекту Олени Герасим’юк «Розстрільний календар». Книга – хроніка політичних репресій в Україні. Кожна із дат календаря розповідає про допити, розстріли та заслання українських митців та громадських діячів. Про кожного із них також подано короткі розповіді.
Серед книжкових новинок також і унікальні дослідження відомих постатей та українських родів: «Августин Волошин: два ювілеї», «Львів епохи Беків», що розповідає про львівську родину лікарів та винахідників; презентація книги «Блаженний Архімандрит Климентій. Листи рідного брата Ст. графа Шептицького та родини».
Спільно із експертами-істориками відбудуться дискусії та лекції та тему українсько-польської історії, українсько-французьких паралелей, східноєвропейського єврейства, подій АТО та Майдану, роль жінки в час війни.
Наука і технології. У фокусі тематичного кластера – інженерія, біонаука, космос, цифрові технології, розробка інтерактивних та мультимедійних книг та чимало іншого. Про досягнення у кожній із цих галузей планується розповідати максимально просто і цікаво. Адже зробити науку популярною – це одна із цілей організаторів. Обрали для цього як вже відомі формати лекцій та вокшопів, так і нову методику так звані лекції 15х4 Talks. Про них та чимало інших цікавих подій розповів Олег Фея, куратор тематичного кластера:
«Секція "Наука і технології" – це науково-популярний майданчик для обговорення цікавих і важливих тем, що стосуються науки. Спільний проект Форуму видавців і 15х4 Talks – руху любителів науки і молодих науковців, чия мета – ділитися знаннями, популяризувати наукові теми, які їх хвилюють. Кожного дня ми проводимо тематичний захід "15х4", чотири лекції по 15 хвилин, об'єднаних спільною темою. Наприклад, в "15х4 Космос" будуть лекції про еволюцію Всесвіту, про розвиток зірок, про чорні дірки. Також кожного дня буде годинна лекція від наших хедлайнерів. Біофізик Тимофій Кулинич розповість про прориви в біонауках, що були зроблені останніми роками. Лекція учасника проекту Mars Hopper Андрія Музиченко стосується технологій, що створюються зараз для освоєння космосу, а також їхнього впливу на наше сьогодення. Іван Примаченко, засновник платформи освітніх онлайн-курсів Prometheus, поговорить про сучасну українську освіту та її перспективи у світі, що змінюється надто швидко».
Серед книжкових новинок, що будуть презентовані "Найкоротша історія часу" астрофізика Стівена Гокінга, довгоочікуваний переклад "Егоїстичного гену" Річарда Докінза, однієї із найвідоміших книг із еволюційної біології, "Ми – це наш мозок" нідерландського нейрофізіолога Діка Свааба.
Кулінарія та їжа. Вже стало доброю традицією проводити численні мистецькі та літературні заходи Форуму Видавців саме у різноманітних рестораціях та кафе. Цього року кулінарний кластер має на меті доповнити програму Форуму, адже саме гастрономічна сфера є невід’ємною складовою культури сучасного Львова.
Про події та мету майданчика розповів його куратор Олексій Петелько: «Гастрономічна сфера має багату та цікаву історію, сьогодні вона динамічно розвивається і найголовніше має прикладний характер. Можливість представити книгу на гастрономічну тему із кулінарним майстер-класом – це інструмент збільшення цінності даного продукту. Цього року патроном гастрономічного майданчику є Станіслав Лем із акцентом на його твір-мемуар "Високий Замок". Захід відбуватиметься в присвяченому йому сучасному майданчику – Станція Лема (старе трамвайне депо). Такий тематичний кластер має цінність ще й тому, що дає змогу налагодити контакт та створювати спільні проекти людям із різних галузей. Переважно, це ефективний тандем людей бізнесу, зокрема рестораторів та креативного класу, письменників чи дослідників – ентузіастів гастрономічної справи».
Мар’яна Зеленюк