Екосвідомість як стиль життя: презентація «Книжки про сміття» Галини Ткачук
Як правильно сортувати сміття, від чого необхідно позбавлятися і як піклуватися про навколишнє середовище? Про все це говорили відвідувачі Дитячого форуму на зустрічі із письменницею Галиною Ткачук. Модератор - Катерина Міхаліцина.
Презентація «Книжки про сміття» перетворилася у своєрідний майстер-клас, де кожен продемонстрував свої знання, практичні навички щодо вирішення проблем екології. Автор Галина Ткачук провела конкурс на найбільш екологічну річ. Хтось стверджував про екоцінність пакетику з цукром, хтось діставав пластикову пляшку, а хтось гроші. Кожен доводив, що саме його річ наносить найменшу шкоду довкіллю.
«Покажіть мені «поганця», - звернулася письменниця до своїх слухачів.
Найменш екологічну річ було виявити простіше. І кулькова ручка, і телефон, і шкіряна сумка – всі ці «поганці» «мешкали» серед тих речей, які були менш небезпечними для природи. Як максимально позбутися від того «зла», і при цьому зберегти довкілля? Ключ – у книзі Галини Ткачук.
У чому ж особливість? Це чи не найперша книга для підлітків про сміття, про менеджмент відходів. Вона поділена на дві частини. Перша половина описує світову статистику, ситуацію, що склалася з відходами в Україні. Друга – допомагає розібратися у тому, як правильно сортувати сміття, прибирати за собою тощо. Кожен підліток, що зацікавиться темою, може стати дописувачем книги. Додам, що вісім таких екосвідомих вже стали співавторами «Книжки про сміття» за сприянням видавництва Старого Лева.
В основі книги – три ідеї :
- Сортувати велику кількість сміття ( популяризувати цей рух серед молоді)
- Багаторазове використання ( краще придбати один раз, а не купувати щоразу новий пластик\поліетилен і т.д.)
- Брати все своє ( йти до магазину зі своєю пляшкою, сумкою)
Придбання різної форми, призначення пластику, поліетилену лише сприяє виробництву нових «поганців». І все це призводить до ще більших ризиків забруднення.
«Найкраща екосумка – та, яка є у вас».
Щоб розібратися в екологічній цінності речі, варто знати все про неї. Із чого вона виготовлена, яке її призначення, скільки часу буде розкладатися. Усі ці чинники дозволять поділити ваші речі на два табори: «хороших» і «поганців». Від останніх радять позбавлятися, або шукати альтернативу.
Насправді, замінників є багато. Люди, що полюблять пити з трубочки, користуються багаторазовими. Ті, що купують м’ясо, салати (те, що не покладеш у пакет), беруть з дому контейнери для їжі. Окремо набирають цукор, крупи. При цьому, жодного поліетилену і пластику немає. Про це розповіла автор книги Галина Ткачук, і додала: « Корисніше – користуватися своїм, ніж постійно купувати».
Чи варто вірити про майбутнє без сміття? Певно, що так. Чим більша кількість людей буде екосвідомою: пам’ятатимуть про сортування відходів, прибирання, використання екопосуду, тим менша буде загроза довкіллю. Хочеш жити в екологічно чистій планеті? Подумай про довкілля. І нехай то буде стилем життя, що увійде у звичку.
Текст - Анжеліка Вінніченко
Фото - Фотоагенція LUFA,
прес-служба Дитячого форуму - Фестивалю "Книгоманія"