Harley Street: Where amazing happens. Презентація неординарного видання молодих медиків
13 вересня о 15.00 відбулась презентація науково-популярного журналу з медичним спрямуванням. Організатором події стала Наукова бібліотека ЛНМУ ім. Данила Галицького. Під час презентації журналісти видання розповіли про свою роботу, чому саме таку назву обрали і як їм вдалось отримати визнання київського науково-популярного журналу «Pulsar», що друкується при Малій Академії наук.
Редколегія складається з восьми студентів медичного університету різного віку: наймолодший журналіст навчається на другому курсі, найстарший – лікар-інтерн. Головний редактор — Милана Чугай, заступник головного редактора — Софія Настишин, журналісти — Софія Корчак, Якименко Іван, Гальченко Павло, Шалак Христина. Звісно, журнал має дизайнерів — Владислава Видиборець та Ростислав Приступа, яких неабияк цінять у команді.
“Медики — люди особливі, вони як супергерої, у них є суперкостюм, вони володіють знаннями, які даються далеко не кожному. Кожен медик, незалежно від спеціальності або місця проходження інтернатури, знає, що його робота — вона ж покликання – це, перш за все, не біленький халат і тепленький диван в ординаторській, а ненормований день і важка праця, багрові ріки крові та інших біологічних рідин, але кожному вдається творити диво” – почав Павло Гальченко.
Павло також розповів чому видання іменується «Harley Street»: “Назва журналу походить від назви вулиці у Лондоні, яка є центром медичного життя вже 400 років, там проживало понад 3 тисячі дипломованих медиків, працювали найвідоміші лікарі й медсестри, де щодня творять диво. А кому, як не нам, майбутнім медикам, говорити про диво. Так і створився журнал. Він є сучасним, молодим і, водночас, широковідомим у вузьких колах. Він цікавий для людей різного віку, статі, фаху й обізнаності в медицині. Тут кожен може дізнатись про найцікавіші новини в галузі медицини й прочитати про відомі книги та фільми пов’язані з медициною, – на останок додав, – Пам’ятайте, що дива трапляються. Прямо тут і прямо зараз, треба вміти їх помічати й сьогодні ви можете помітити одне з них”.
Іван Якименко розповів про дві найголовніші рубрики:“ ‘Чому і як’ і ‘Новини медицини’ – найбільша частина журналу. Основною метою видання є ввести читачів в курс справ у медицині, розповісти актуальні новини та факти. А основною складністю є знайти правдивий матеріал. Треба вміти фільтрувати інформацію, адже в мережі може бути багато жартів чи просто спроб заробити гроші. Тому наш журнал критично ставиться до будь-якої інформації, яка потрапляє до нас перед публікацією.Ми використовуємо джерела лише з високим імпакт-факором. Іншою проблемою є копірайт, тому кожна стаття проходить перевірку на чужі думки. Наші автори не порушують авторського права, адже ми також суворо слідкуємо за цим».
Софія Корчак, автор рубрики «Інтерв’ю», поділилась особливостями своєї роботи: “Рубрика має декілька правил, але доцільно виділити два основних. Перше – достовірність, адже мені довіряють і я зобов’язана публікувати лише правдиву інформацію.. Друге – інтерв’ю повинне бути невимушеним, як зустріч з давнім другом за філіжанкою кави. Доводилось працювати як з лікарями, так і викладачами університету. Дуже приємно і важливо, що такі люди погоджуються на розмову в неформальній обстановці».
Олена Крилевич розповідала про мотиваційну частину журналу— «PROлікаря», «PROфільм», «PROкнигу»: “ ’PRO лікаря’ – тут ви знайдете інформацію про визначних, та, на жаль, маловідомих лікарів, які здійснили значний вклад у сучасні знання про медицину. «PROфільм» — авторська рецензія допоможе зробити вечір, проведений за монітором, не тільки захопливим, а й корисним, адже всі фільми мають стосунок до медицини, отже тут обов’язково буде щось цікаве. І третя рубрика— «PROкнигу» — книга, рекомендована нами, сторінка за сторінкою затягне Вас у неймовірний вир сюжету, у якому, звісно, прослуховуються нотки медицини.Тому, якщо ви хочете дізнатись, як Джон Сноу став анестезіологом, або шукаєте, що подивитись, аби не заснути, а ще й дізнатись щось цікаве – вам точно до нас! Ми піклуємось про Ваше дозвілля”.
Ще одною метою журналу є бажання розповісти, що є люди, які гостро потребують допомоги. Саме тому в рубриці «PRO добро», за яку відповідає Христина Шалак, подають актуальну інформацію про волонтерські організації, які шукають добровольців, обов’язково додають контакти спільнот і власний досвід роботи у ній.
Головний редактор, Милана Чугай, розповіла, що перші три випуски члени редколегії довго не затримувались, але тепер все стабілізувалось. Загалом охочих є багато, але тих, хто дійсно готовий приділяти цьому достатньо часу й відповідати вимогам – мало.
Заступник головного редактора, Софія Настишин, розповіла, як їм вдалось отримати довіру та визнання київським журналом “Pulsar”: «Ми вирішили, що пора йти вперед. Ми розуміли, що інтернет-видання — це круто, і в перспективі мало би принести успіх, але просто теорія нас не влаштовувала. І ми щось таки отримали. Для нас це був великий крок вперед. Для нас як видання і для кожного автора як самостійного журналіста. Ми пишаємося тим, що можемо спільно видаватись з журналом, яке друкується при МАН».
Наразі, в Україні немає нічого схожого, тому у «Harley Street» величезне поле для роботи та саморозвитку.
Підготувала Кузяк Яна