Інтерв’ю з представником громадської організації «Захист Патріотів»
«Захист Патріотів» — громадська організація, основною діяльністю якої є розвиток тактичної медицини та невідкладної допомоги в Україні. На Дитячому форумі представники громадської організації навчали дітей алгоритму виклику швидкої допомоги та надання невідкладної допомоги на місці події, зокрема Ігор Холодило розповів дітям про першу медичну допомогу та на практиці показував стабільне бокове положення.
Що вас надихнуло приєднатися до громадської організації «Захист Патріотів» ?
— Я з організацією проходив спецпідготовку, яка називається «Медик військ спеціального призначення» — спеціальний курс для військових. В цей час я перебував на Сході, тоді пройшов відповідну підготовку для того, щоб підвищити свій професійний рівень. Пізніше мене запросили в ГО «Захист Патріотів» як інструктор тактичної медицини. А потім я пройшов навчання за кордоном в США з цивільної медицини. Зараз намагаюсь трансформувати свій бойовий досвід, ділитися знаннями та навичками з людьми, які здатні допомагати в житті, рятувати життя інших.
На вашу думку, з якого віку дітям варто вивчати домедичну допомогу?
— Допомога в Україні ділиться на два етапи: домедична і медична, ми саме говоримо про домедичну невідкладну допомогу, для цього не потрібно були лікарем, просто потрібно мати певні знання, навички, які дозволяють людині вижити до приїзду фахівців, і це є головним. Такі знання є нормою для усіх країн, дітей навчають змалечку, ще з дитсадка, у такій формі їм показують стабільне бокове положення, яке ми сьогодні відпрацьовували. Є випадки, коли маленькі дітки рятували своїх бабусь, коли літні люди втрачали свідомість, а діти їх рятували, використовували навики першої медичної допомоги. Тому школа має чітко
опрацьовувати елементарні правила, а вже учні старших класів можуть ці знання розширювати. Оскільки це вже можуть бути зрілі люди, які ходять у походи, можуть травмуватися, а бо ж бути свідками тих, хто травмується. Тому вони могли правильно надати медичну допомогу.
Ваша організаціє вперше проводить такі тренінги?
— Насправді, такі тренінги проводимо не вперше, але х дітьми — це перша проба, ми хотіли побачити те, як на такі тренінги відреагують діти. Ми збираємо багато інформації, тому дуже задоволені, що діти відгукнулися, що їм цікаво. У майбутньому ми розроблятимемо програму, зокрема для дітей.
Чи є якісь видання на дитячому книжковому ринку про першу медичну допомогу?
— Ні, я не знаю жодних книжок, проте є брошури, які я бачив в Інтернеті, наприклад, де складений дуже простий алгоритм дій, той, який ми обговорювали тут. Також є достатньо відеоматеріалів, проте чогось цілісного і системного я не бачив.
Якімчук Марія, Марія Велика, прес-центр Дитячого форуму 2018