Інтерв'ю з в. о. Міністра охорони здоров'я Уляною Супрун | Дитячий форум 2018

Інтерв'ю з в. о. Міністра охорони здоров'я Уляною Супрун | Дитячий форум 2018
"Дитячий форум – це важлива подія, а її організатори роблять великий внесок у розвиток дітей. Адже дають змогу абсолютно усім діткам бути оточеним книжками, різними подіями та майстер-класами, це розвиває і формує особистість. Це не просто сухе читання, тут ніхто не наказує, тому це змінює сприйняття самої книжки"– саме так відгукується про Дитячий форум у Львові в. о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун завітала на Дитячий форум у Львові.
12 травня Уляна Супрун завітала до Королівства Буквордс, де взяла участь у декількох медичних дискусіях. – З самого дитинства Ви були активною дитиною, відвідували організацію ПЛАСТ.  Пам’ятаєте свої перші проекти або табори ? – Я почала їздити на табори ще змалку, бо моя мама була коменданткою табору для юнацтва. У таборі ми займались дуже цікавими речами: грали в різні ігри, спорт, відвідували історичні гуртки, вивчали географію і природу. Для мене було дуже цікаво перебувати і розвиватись в такій атмосфері здорового способу життя, пізнавати культуру України. Коли вже переїхала у Нью-Йорк, мій чоловік був активістом  організації СУМ (Спілка Української Молоді). Вони мали трошки інші підходи до виховання молоді. Потім вже в студентські роки, я була учасником Товариства української студіюючої молоді ім. М. Міхновського це вже була більше політично-ідеологічне виховання молоді. Ми вимагали щоб Україну звільнили від Радянського Союзу, проводили  конференції, різні зустрічі. Я все своє життя –  змалку і по сьогоднішній день належу до громадських ініціатив. Це є така американська культура – весь свій вільний час ти віддаєшся на якісь справи, які не стосуються твоєї кар’єри.   – Саме тому, коли ви тільки переїхали в Україну, одразу долучилися до Майдану? – Так співпало, що коли я з чоловіком переїхала в Україну, Майдан тільки розпочався. Наші плани були трохи інші, ми хотіли перекладати книжки з української мови на англійську для того, щоб відкрити закордонний ринок для українських авторів. Але розпочався Майдан і навіть не було питання чи присвячувати цьому свій час. Допомагали по-різному: західним журналістам діставати реальну правдиву інформацію з подій, перекладали новини, скеровували до правдивих лідерів, а також займались гуманітарною допомогою.  Почали координувати допомогу від української діаспори через Світовий Конгрес Українців. Тоді почалось навчання для військових, передавали аптечку , навчали евакуації. Зараз ми працюємо з організаціями, які займаються цим професійно: підтримуємо поліцейських, пожежників та медичних працівників. Україні потрібно, щоб кожен розумів як надати домедичну допомогу. Саме на цьому форумі є організації медичних студентів УМСА і також ГО «Захист патріотів», які показують дітям як надавати домедичну допомогу, чому треба не боятись подзвонити у службу 103 і бути відважним у наданні допомоги. – Чи вважаєте Ви, що Дитячий форум впливає на формування особистості, проявляє любов до читання ? – Звісно впливає. Дитячий форум – це важлива подія, а її організатори роблять великий внесок у розвиток дітей. Адже дають змогу абсолютно усім діткам бути оточеним книжками, різними подіями та майстер-класами, це розвиває і формує особистість. Це не просто сухе читання, тут ніхто не наказує, тому це змінює сприйняття самої книжки.

– Які книжки читаєте ви? – Зараз, не маю багато часу на читання, адже маю насичений графік роботи. В основному, читаю зараз постанови кабміну, закони та інші документи (посміхається, - прим. Редактора). Читаю в дорозі, десь в літаку або в машині. Остання книжка, яку я прочитала – називається «Іnvisible man», я би не хотіла, щоб ті події, які описані в цій книзі, стались і в Україні. – Як ви ставитесь до сучасної української літератури? – Сучасні українські видавництва мені дуже подобаються. Ще на початку Майдану ми почали перекладати деякі книжки. Але в кожній країні і в кожній літературі є унікальні речі, які перекласти дуже складно, їх можуть зрозуміти лише українці. Тому було дуже цікавим знайти вислови та почуття, які би зрозуміли інші культури. Це було складно, але цікаво. – Які поради дасте батькам для правильного виховання здорової та успішної дитини ? – На форумі окрім дискусії «Як обрати сімейного лікаря» у нас була подія про гендерну нерівність. Я дуже раджу батькам не дивитись чи дівчина то, чи хлопець, високий чи низький, в окулярах чи ні, темне волосся або блондин - кожна людина є унікальна і має своє «Я». Дозвольте, щоб ваш малюк  мав своє «Я». Але пам’ятайте що ви є їхні батьки, і з часом треба робити неприємні речі щоб захищати  ваших дітей, такі як ходити до лікаря, вакцинувати дітей, адже це є дуже важлива річ, щоб дбати про їх здоров’я. Кожна дитина має свою унікальність, не обмежуйте їх, вони розвиваються. Робіть так, щоб їм було цікаво навчатись та читати книжки. Розмову вела Вероніка Кашинська, прес-служба Дитячого форуму 2018