Відбулася дискусія «Суспільне мовлення: тягар минулого проти амбітних цілей»
Мабуть, усім, хто коли-небуть дивився телевізор, слухав радіо або читав газету і хотів при цьому отримати корисну, а головне правдиву інформацію, варто було відвідати захід, який відбувся 14 вересня о 15 годині у Геокуполі, розміщеному на подвір’ї Палацу мистецтв.
Відомий український журналіст Майкл Щур, викладач Школи журналістики УКУ та медіаексперт Отар Довженко взяли участь у дискусії «Суспільне мовлення: тягар минулого проти амбітних цілей». Модерував подію головний редактор «Громадського радіо» Кирило Лукеренко. Учасники дискусії ділилися з аудиторією, яка була доволі чисельною, своїми думками про передумови розвитку, реальний стан справ та майбутнє суспільного мовлення в Україні.
Майкл Щур наголосив на якісних змінах, що відбуваються на просторі суспільного мовлення України: «Система закрутилася – і продовжує розкручуватися. Напрямок має великий потенціал, який ми збираємося реалізовувати. Ми готові до критики, до природніх запитань, до діалогу».
Серед проблем, з якими змушений стикатися, виокремив недостатнє фінансування проектів, залежність від влади, демотивований колектив, який, проте, вдалося заохотити. «Люди були на низькому старті – а тепер вони побігли», - наголосив Роман Вінтонів.
Отар Довженко наголосив на тому, що суспільне мовлення мусить бути критикованим, щоб бути якісним. Щодо проблеми залежності від влади, спеціаліст зазначив, що можновладці повинні бути присутніми в сюжетах ЗМІ в режимі надання відповідей на запитання, а не в режимі самопіару, як це, на жаль, традиційно склалося. Саме ж суспільне мовлення має бути трибуною для передових демократичних ідей, а не для поширення висловлень, за які заплатили.
Також пан Довженко окреслив основні критерії, яким повинне відповідати суспільне мовлення. На думку медіаексперта, до них належить такі ознаки: робота в інтересах суспільства, відсутність залежності від влади, некомерційний підхід до наповнення та обов’язкове представлення різних позицій.
На закінчення заходу аудиторія мала можливість поставити учасникам дискусії питання. Люди цікавилися проблемою свободи слова і цензури, культури мовлення ЗМІ, специфікою роботи регіональних філій Української телерадіокомпанії навіть секретами професійної майстерності спікерів.
Нагадаємо, Форум видавців у Львові триватиме до 17 вересня. Попереду ще багато цікавих подій. Чекаємо Вас на заходах Форуму!
Олена Вол