Відшукати власний «Ключ у кишені»
Презентація книги в межах «Українсько-єврейської зустрічі»
13 вересня у Блакитній Залі Палацу Потоцьких у рамках Форуму Видавців у Львові представники Центру Аґнона в Бучачі розповіли про збірку «Ключ у кишені», авторами якої стали Євгенія Сенік, Андрій Любка та Софія Андрухович.
Презентація відбулась за участі Мар’яни Максим’як, Євгенії Сенік та Наталії Федущак. Організатором виступив благодійний фонд «Українсько-єврейська зустріч».
- Ми знаємо, що українці та євреї – братні народи, що мають спільну пам’ять. Тому гаслом нашої зустрічі став вислів: «Наші історії неповні одна без одної». У Бучачі ми підтримали трьох письменників, які писали про містечко, - сказала Наталія Федущак, представник «Українсько-єврейської зустрічі».
- Я рада, що завдяки цьому проектові ми прославили Бучач. Програма тривала три місяці. Ми хотіли допомогти пересічним людям пізнати Аґнона, щоб вони могли ознайомитись із його творчістю, могли «відчути себе Аґноном». Це був перший проект, коли в місті працювали молоді письменники, - додала Мар’яна Максим’як, засновниця та програмна директорка Літературного центру імені Аґнона.
- Ми тиждень жили в готелі в Бучачі. Наша програма була дуже цікаво складена. Також ми ознайомились із діяльністю Літературного центру імені Аґнона. Такі проекти є важливими, тому що ми відкриваємо для себе нові культури. Цього разу це була єврейська. Я навчаюсь у Києво-Могилянській та Острозькій академіях, де вивчаю іврит. Це дуже складна мова, а ще важче зрозуміти Аґнона на івриті. Потрібно знати біблійні твори, уміти їх інтерпретувати. Я народилась у Луганській області, була дуже далекою від Бучача, але завдяки цьому проектові місто стало для мене особливим, - зізналась Євгенія Сенік, одна із авторів книги.
- Минулого року у нас відбулось багато презентацій книги «Ключ у кишені» в Бучачі. Для зустрічей ми обирали місця, які мали важливе значення в житті Аґнона. Радіо «SKOVORODA» навіть записали подкаст з презентації Андрія Любки, який і зараз можна знайти в мережі, - розповіла Мар’яна Максим’як.
- З кожним роком наша програма на Форумі Видавців удосконалюється. Ми раді зустрічати тут однодумців, а також тих, хто знайомиться з творчістю Аґнона. Потрібно відроджувати «вбиту тканину» життя єврейського народу в Україні, - завершила презентацію Наталія Федущак.