Як читання впливає на наш мозок?

Як читання впливає на наш мозок?

Усі ми знаємо, що читання приносить нашим мізкам безумовну користь, проте давайте згадаємо як саме і чому.

   

Читання допомагає привести в тонус усі нервові шляхи мозку.

      Коли ми читаємо книжки, нам потрібно пам’ятати багато речей – сюжет, персонажів і т. д. Всі ці деталі виокремлюються в окремий «простір» у нашому мозку. У медичній термінології це називається створенням синапсів — коли нейрон може проводити електричний чи хімічний сигнал в інші клітини. Саме тому це допомагає покращити короткострокову пам’ять, якою ми послуговуємось під час розмов, дій та роздумів.

Читання таких жанрів поезії як акровірші, фігурні вірші, зокрема, допомагає мозку залишатись «еластичним» та активним.   Учасників одного з експериментів про вплив читання на мозок було поділено на дві групи. Перша група щодня читала на ніч 30 сторінок будь-якого тексту художньої літератури, друга ж не читала нічого. На ранок обидві групи проходили обстеження на МРТ, під час якого було виявлено, що в  учасників першої групи зв’язки між клітинами лівої півкулі мозку значно активніші, ніж у другої групи. Це свідчить про те, що мозок схожий на м’яз і потребує регулярних «тренувань».

   

Читання є однією з найефективніших вправ для мозку, що допомагає зменшити прояв хвороби Альцгеймера у літніх людей.

   

Діти, які читають книжки, краще сприймають абстрактні поняття, можуть грамотно  розпізнати «причини та наслідки» та застосувати логіку у різноманітних ситуаціях.


Перекладено з англійської. Оригінальний текст можна прочитати тут: 14 reasons why reading is good for your health