ХРИСТИНА, дівчина-король

  • Видавництво: Видавництво Анетти Антоненко
  • Автор: Мішель Марк БУШАР
  • Мова видання: Українська мова
  • Іллюстратор: Вадим Карасев
  • Перекладач: Ростислав НЄМЦЕВ
  • Рік видання: 2019
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 96

Анотація

Королева Христина, безстрашна і зухвала антиконформістка й авангардистка. У неї більше чоловічої снаги, ніж у її воїнів. Вона більший політик від власних дипломатів. Ерудованіша за придворних учених, вона ставить амбітну мету — освічувати свій неписьменний народ. Вона запрошує до свого королівства сірості та криги французького філософа Рене Декарта, аби той навчив її механізмів пристрастей, які населяють душу і тіло людини. Але розібратися у власних почуттях їй не таланить. Обов’язок перед королівством чи палке кохання до жінки? Вона обиратиме...

Мішель Марк Бушар народився в невеликому місті Альма на сході Квебеку. Перший текст для театру написав, коли ще навчався в коледжі. Має диплом бакалавра з театрального мистецтва Оттавського університету. Драматургією займається з 1983 року. За цей час створив понад 25 театральних п'єс. Усі вони були поставлені на канадській театральній сцені, більшість перекладена багатьма мовами і йшла в театрах Європи, Азії та обох Америк. За його п'єсами знято 6 фільмів, зокрема такими режисерами, як Джон Ґрейсон («Лілеї»), Софі Лорен («Хвилі спеки»), Ксав'єр Долан («Том на фермі»), Міка Каурісмякі («Христина — дівчина-король») та іншими.

Дві п'єси М. М. Бушара стали основою для опер: «Лілеї» (Монреаль, 2016) і «Христина —  дівчина-король» (Торонто, 2020).

Він лауреат багатьох престижних театральних та літературних премій, серед яких – Journal de Montréal, Betty Mitchell Award, Dora Mavor Moore Award, SACD (Париж), American Lambda Award (Нью-Йорк), Primo Candoni (Італія), а також премія Laurent-McCutcheon за боротьбу проти гомофобії та премія Gascon-Thomas, якою нагороджують за надзвичайний внесок у розвиток і популяризацію канадського театру.

Офіцер Ордену Канади та Кавалер Національного Ордена Квебеку.

Про видавництво «Видавництво Анетти Антоненко»

«Видавництво Анетти Антоненко» засновано Анеттою Антоненко в жовтні 2013 року. З травня 2014 «зосередилася на власному проекті, який стає все більш впливовим на ринку» (Forbes, 15.01.2016). Що ми видаємо: сучасна українська література, сучасна світова література, знакові праці сучасних філософів, соціологів і політологів світу.