ХХ століття для українського Православ’я позначено трагічними розділеннями між Православними Церквами. Від перших зусиль державотворення в Україні в 1917 році церковні діячі не змогли домовитися про природу Української Церкви в нових умовах суспільного життя. Суперечки точилися переважно навколо двох питань — незалежності від Російської Церкви та використання української мови в богослужінні. Професор богослов’я Університету Вальпараїсо (Індіана, США) диякон Микола Денисенко, автор багатьох праць, зокрема з
церковної історії та літургіки, пропонує виважений і всебічний аналіз Православ’я в Україні з початку ХХ століття донині. На базі архівного й опублікованого матеріалу автор досліджує динаміку розгортання і внутрішньоцерковних подій, і взаємин українських Церков з державами, в яких вони опинялися впродовж цієї бурхливої доби. Поглиблене вивчення важкого шляху українського Православ’я до усвідомлення своєї місії має стати важливим інструментом для розв’язання сучасних церковних питань і ефективніше спрямувати зусилля до заповіданої Ісусом Христом і омріяної українськими вірянами церковної єдності.
Видавництво друкує твори гуманітарної класики зарубіжних і вітчизняних авторів з філософії, соціології, історії, політології, економіки, культурології, богослов’я, юдаїки тощо, а також видає гуманітарний часопис «Дух і літера».