Погані дороги

  • Рік видання: 2021
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 96

Анотація

Наталка Ворожбит написала цю п’єсу, збираючи свідчення реальних людей для кіносценарію «Кіборгів» (режисер Ахтем Сеїтаблаєв). Однак якщо «Кіборги» — про міф і звитягу, то «Погані дороги» — про саме життя, яке завжди переважатиме смерть.

Шість історій про стосунки жінок і чоловіків, яких поєднали розбиті дороги Донбасу, загострені та спотворені війною. 

Уперше п’єсу поставлено у лондонському театрі Royal Court у жовтні 2017 року. Українська прем’єра відбулася 27 вересня 2018 року на Сцені 6. 17 травня 2019 року — прем`єра на сцені Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

2020 року Наталка Ворожбит дебютувала як кінорежисерка з екранізацією власної п’єси.  

Наталка ВОРОЖБИТ

українська авторка драм, режисерка, сценаристка, кураторка. Належить до напрямку «нова драма».

Закінчила Літературний інститут ім.Горького в Москві (факультет драматургії, майстерня Інни Вишневської). На початку кар'єри написала кіносценарій до скандального російського серіалу «Школа». Після повернення в Україну працювала головним редактором на каналі СТБ.

Уже на початку російсько-української війни заснувала разом з німецьким режисером Ґеорґом Жено документальний «Театр переселенця». Кураторка фестивалів «Донкульт» та «ГОГОЛЬFEST», одна із засновниць фестивалю «Тиждень актуальної п'єси».

Авторка півтора десятка п’єс, найрезонансніші з яких («Вій. Докудрама», «Зерносховище», «Погані дороги», «Саша, винеси сміття») прийшли на українську сцену в інтерпретаціях Максима Голенка, Анни Александрович, Тамари Трунової, Андрія Приходька та ін., деякі також інсценізовано в Росії, Великій Британії, Польщі, США та Латвії.

Окрім того, Наталка Ворожбит є авторкою сценаріїв повнометражних фільмів «Кіборги» (2017), «Дике поле» (2018), серіалу «Впіймати Кайдаша» та ін. 2020 року дебютувала як кінорежисерка екранізацією власної п’єси «Погані дороги».

Удостоєна літературної премії «Евріка» за п’єсу «Галка Моталко» (2004), Призу Веронського кіноклубу за фільм «Погані дороги» (2020), Премії «Кіноколо: Відкриття року» за фільм «Погані дороги» (2020). Лауреатка Премії Women In Arts 2020 року в номінації «Театр і фільм».

Про видавництво «Видавництво Анетти Антоненко»

«Видавництво Анетти Антоненко» засновано Анеттою Антоненко в жовтні 2013 року. З травня 2014 «зосередилася на власному проекті, який стає все більш впливовим на ринку» (Forbes, 15.01.2016). Що ми видаємо: сучасна українська література, сучасна світова література, знакові праці сучасних філософів, соціологів і політологів світу.