Огнище. 2 год. 14

  • Видавництво: Видавництво Анетти Антоненко
  • Автор: Давід ПАКЕТ [David Paquet]
  • Мова видання: Українська мова
  • Іллюстратор: Вадим Карасев
  • Перекладач: Ростислав НЄМЦЕВ
  • Рік видання: 2021
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 96

Анотація

Книжка канадського драматурга, молодого автора, але вже обласканого преміями, містить дві п’єси. Хоча назвати ми вирішили однією ємною «ОГНИЩЕ».

Чому?

«Огнищем» Давід Пакет вириває з нас сміх, наче вириває зуб. У цій гостросюжетній п’єсі автор атакує нашу розхитану колективну свідомість і застій, їй притаманний. Людяність та щирість у чудовому слові. Жорстка комедія та драма водночас.

«Огнище» – цикл із трьох раундів з різними персонажами, стосунки яких отруєні через історію із сімейним спадком. Пошуки захисту, спроби подолання дитячої травми – все перетворилось в єдине безжальне реальне життя.

За «Огнище» автор отримав Премію Sony-Labou-Tansi та театральну премію CTD’A.

Водночас трагічне і заплутане, неймовірно оригінальне «Огнище» Давіда Пакета наповнено дивовижними і блискучими роздумами, які передають надзвичайно чутливе бачення світу молодим квебекським драматургом.

7e ciel, Journal Métro

 

«2 год. 14».

Трохи моторошний фрагментований текст балансує між театром і перформансом. Наповнений сюрреалізмом, зосереджений на підлітках і на людській психології загалом. Жвавий, точний, виписаний, немов партитура.

«2 год. 14» – один із тих незабутніх творів, які змушують сміятися, дивуватися і болісно переживати за персонажів.

Нагороджений Премією Sony-Labou-Tansi.Давід ПАКЕТ [David Paquet]

Давід Пакет закінчив Національну театральну школу Канади за програмою «Драматургія» у 2006 році.

Найвідоміші його п’єси – «Дикобраз», «2год. 14», «Вхідні дзвінки необмежені», «Мертві бабусі» (у співавторстві), «Огнище», «Історії пернатих і пухнастих» (у співавторстві), «Туфля», «Вага мурах», а також «Пап’є-маше» і «Вітрильник (Маніфест витонченості)» – дві поетичні солосцени, що їх він виконує сам.

Серед квебекських авторів його покоління він отримав за свої твори найбільшу кількість нагород. Його роботи, насичені сюрреалізмом, їдким гумором та філантропією, були представлені на сценах багатьох країн Європи та Північної Америки. Окрім написання п’єс, він регулярно працює як викладач, зокрема і в Національній театральній школі Канади.

Нагороди: 2010 - премія Генерал-Губернатора за драму французькою мовою, Prix Michel-Tremblay

премія генерал-губернатора Канади за драму французькою мовою (2010), Prix Michel-Tremblay, премія Sony-Labou-Tansi, премія за драму від CTDA, премія Асоціації Québécoise des Critiques de Théâtre


Про видавництво «Видавництво Анетти Антоненко»

«Видавництво Анетти Антоненко» засновано Анеттою Антоненко в жовтні 2013 року. З травня 2014 «зосередилася на власному проекті, який стає все більш впливовим на ринку» (Forbes, 15.01.2016). Що ми видаємо: сучасна українська література, сучасна світова література, знакові праці сучасних філософів, соціологів і політологів світу.