37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи

  • Видавництво: Наш Формат
  • Автор: Ольга Корнюшина
  • Мова видання: Українська мова
  • Рік видання: 2021
  • Обкладинка: тверда
  • Кількість сторінок: 240

Анотація

Застосуйте практики буддизму у повсякденному житті!


ТЕМАТИКА КНИГИ

Психологія, мотивація, філософія, нейронауки, буддизм.


ОПИС КНИГИ "37 БУДДІЙСЬКИХ ШТУК. ЯК ПЕРЕЖИТИ БЕНТЕЖНІ ЧАСИ" ОЛЬГИ КОРНЮШИНОЇ

Ця книжка не про буддизм як релігію. Вона про те, як буддійські практики змінюють наш стан і допомагають у бентежні часи. Як переживати втрати й не чіплятися за минуле? Як реагувати на плітки та несправедливість? Чи може регулярна практика зробити нас спокійнішими і доброзичливішими? Як давати раду емоціям? Чому допомога іншим покращує наше самопочуття? Про це й розповідає авторка. Вона пропонує 37 кроків, спроможних змінити наш психологічний стан і ставлення до життя. В основі кожного кроку — буддійська мудрість, підкріплена історіями із власного досвіду та паралелями зі сфер психології, самодопомоги та нейронаук.


КОМУ БУДЕ ЦІКАВА ЦЯ КНИГА

Ця книга для всіх, хто проходив крізь лихі часи і шукає дієві методи для подолання цього шляху.


ЧОМУ ВАРТО КУПУВАТИ ЦЮ КНИГУ?

Як науковиця Ольга Корнюшина досліджує схоже в баченні сучасної науки та буддійських методах тренування розуму. А як коуч — пропонує вправи, що допоможуть якісно пропрацювати кожен крок і стати на шлях рівноваги, гармонії і спокою.


ПРО АВТОРКУ

Ольга Корнюшинанауковиця, перекладачка, коучка. Отримала ступінь PhD із хімії в Університеті штату Юта. Із 2004 року практикує тибетський буддизм. Адмініструє буддійський центр Ґарчена Рінпоче в Києві. Пройшла насичений професійний шлях — від хімічної лабораторії, дисертації, проєктної роботи й дослідницької діяльності у виробничій компанії до роботи HR та коучингу.


КНИЖКИ НА СХОЖУ ТЕМАТИКУ

«Нове "Я". Вплив медитації на свідомість, тіло й мозок» Деніел Ґоулман, Річард Девідсон, «Наш Формат», 2019 рік;

«Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях» Марк Лівін, Ілля Полудьонний «Наш Формат», 2020 рік.

ВІДГУКИ ПРО КНИГУ 37 БУДДІЙСЬКИХ ШТУК. ЯК ПЕРЕЖИТИ БЕНТЕЖНІ ЧАСИ

Книжку можна сприймати як путівник чи навігаційну карту. Ти сам будуєш маршрут і вибираєш довжину й інтенсивність шляху. Можна розпочати подорож із тренування свідомості або побудови мотивації, проходити випробування плітками, практикувати досконалі чесноти. Давнє вчення підкріплене науковими знахідками та життєвими прикладами. Тепло та співпереживання викликає особиста історія авторки. Це створює величезну довіру до практик, причому слово «буддизм» не є ключовим у цій історії. — Олег Гуковський, психотерапевт

У книжці ясно й чітко викладено методи, що допомагають вивести мозок із застійного режиму, подолати зависання в шаблонах і подивитися на ситуацію під іншим кутом. Буддійські практики допомагають змінити те, як ми відчуваємо життя, і сьогодні вже є багато досліджень, які доводять їх позитивний вплив на роботу мозку. — Юлія Сударікова, кандидатка біологічних наук

НАЙКРАЩІ ЦИТАТИ КНИЖКИ

Як почати цінувати власне життя


Вважається, що якщо ви народилися в часи, коли вчення Будди є доступним, маєте достатні фізичні та ментальні здібності, вас не захоплюють негативні фізичні та ментальні стани і ви спроможні практикувати оволодіння своєю свідомістю, то ваше життя безцінне. Та маю визнати: хай би скільки я намагалася прикласти до себе класичне буддійське уявлення, у мене завжди було відчуття, що безцінне людське життя — це чиє завгодно, але не моє. Якщо життя сповнене страждань, то яка в ньому цінність? Мені знадобилося багато років, щоб зрозуміти одну важливу річ. Щоб бути дорогоцінним, життя не має бути ідеальним. Ознакою безцінності є не цілковита відсутність негараздів, хоча це було б справді безцінно, а саме здатність до розвитку, сприйняття та застосування в житті того, що наближає нас до найбільшого прагнення — бути щасливими.

Як створити сприятливе середовище


Спеціалістка в галузі шокових травм і посттравматичного зростання Дітте Марчер познайомила нас із концепцією безпечних місць, які сприяють зціленню від посттравматичних станів, — і ця концепція дуже нагадує третю практику бодгісатв. У сприятливого місця є кілька характеристик. По-перше, воно має бути фізично й емоційно безпечним, не викликати поганих асоціацій і не ставити додаткових викликів. По-друге, таке місце мусить існувати не тільки в нашій уяві: важливо, щоб ми могли реально туди потрапити. Можна навіть зробити для себе перелік таких місць, щоб у стані розгубленості швидко зорієнтуватися й допомогти собі відновити здатність до спокійної сфокусованості. Щоб створювати сприятливі умови, дуже важливо визнавати власні реакції та помічати, у яких місцях наша свідомість ясна і відкрита, а де ми напружені й легко впадаємо в неспокій. Висловлюся мовою нейробіології: щоб мати доступ до ділянки мозку, яка відповідає за самоусвідомлення і допомагає зцілюватися від тривожних станів, нам потрібні безпека, спокій та впевненість.

Про видавництво «Наш Формат»

Видавництво «Наш Формат», засноване в 2006 році, – лідер на ринку ділової та світоглядної літератури. «Наш Формат» видає якісний нонфікшн українською, а також у 2020 заснував Дитячу редакцію, щоб творити для українських дітей книжки, з якими вони виростуть розумними і талановитими. Мета - формувати нову українську еліту та змінювати масштаб мислення читачів. Серед виданих книг: твори лауреатів Нобелівської та Пулітцерівської премій, бестселери New York Times та The Economist.