«Ти побачиш прекрасний світ»: презентація нових книжок Олега Лишеги й розмова з Тарасом Пастухом

Презентація раніше неопублікованих збірок поезії та прози Олега Лишеги “Розлоге дерево” та “Високі жовті квіти”. Розмова з Тарасом Пастухом про роботу над повним корпусом текстів Олега Лишеги, дослідження та впорядкування архівів, осмислення фігури поета через критику та пам’ять.


Після раптової смерті у 2014-му році Олег Лишега залишив по собі великий доробок неопублікованих творів. Останніми роками стараннями Тараса Пастуха та небайдужих поціновувачів творчості Лишеги вийшли друком одразу кілька видань, що по-різному працюють з його спадщиною:

  • збірка віршів “Розлоге дерево” та збірка прози “Високі жовті квіти”, які раніше ніде не публікувались;
  • монографія Тараса Пастуха “Мости Олега Лишеги”, у якій автор рефлексує над його поетикою та філософсько-естетичними орієнтирами;
  • книга спогадів, фотографій та есеїв від його рідних, друзів та колег — “Полум’я відігріє пам’ять. Спогади про Олега Лишегу”


Про роботу з впорядкування та осмислення творчої спадщини Олега Лишеги розповість Тарас Пастух — доктор філологічних наук, професор, старший науковий співробітник Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича.