10 незвичайних бібліотек

10 незвичайних бібліотек

Ми звикли, що бібліотеки – це величні будівлі, де панує повна тиша і гармонія. Але ж книги можна читати та зберігати у будь-якому місці, наприклад, на пляжі, у танку, у саду і навіть у телефонній кабінці. У підбірці зібрали для вас 10 незвичайних бібліотек з усього світу.

Пляжна бібліотека у Болгарії

Серфінг, пісок, бібліотека. Секунду, бібліотека? Так, ви правильно все прочитали. Це три слова, які зазвичай не стоять поряд, але чому ні? Герман Компернас у 2013 році побудував бібліотеку на піщаному пляжі болгарського причорноморського курорту Албена. І це спрацювало! Усього бібліотека налічує 2500 книг на 10 різних мовах.

Відвідувачам пляжної бібліотеки пропонують взяти книги безкоштовно, але потім обов'язково повернути їх, щоб інші теж могли несолодитись виданнями.

Публічна бібліотека в автобусі

Бразильський водій автобуса Антоніо Феррейра яскравий приклад того, як одна людина може змінити життя громади. 11 років назад любов до читання надихнула чоловіка створити маленьку бібліотеку в автобусі.

Щоденно у бібліотеці Антоніо пропонує почитати близько 15 різних видань. Книги допомагають пасажирам відволіктись від буденного життя і не проводити дарма час у громадському транспорті.

Коли в Антоніо з'явилась ідея відкрити бібліотеку, він приніс в автобус картонну коробку з книгами. Спочатку чоловік записував імена пасажирів, які брали книги, але згодом перестав це робити: «Немає значення чи поверне людина книгу. Важливо, щоб видання передавали з рук у руки».

У майбутньому Антоніо Феррейра мріє розширити мережу бібліотек у громадському транспорті на всі автобусні лінії у Бразилії.

Бібліотека у поштовій скринці

Створити бібліотеку простіше, ніж ви думаєте. Усе, що для цього потрібно поштовий ящик та декілька книг.

Засновник проекту Рік Брукс. Він встановив невеликий поштовий ящик на газоні неподалік свого будинку. Там він розмістив декілька книг, які можуть взяти всі охочі.

Сьогодні у світі функціонує близько 400 невеликих безкоштовних бібліотек у 24 штатах та восьми країнах. Якщо ви хочете знайти бібліотеку неподалік, просто зайдіть на сайт та перегляньте карту їхнього розташування: littlefreelibrary.org.

Бібліотека у телефонній кабінці

Коли британська телекомунікаційна компанія вирішила прибрати знамениті червоні телефонні кабінки у південній частині Англії, містечку Вестбері-суб-Мендіп, місцеві жителі почали діяти. Вони вирішили перетворити червону кабінку на вуличну бібліотеку.

Бібліотека у Вестбері-суб-Мендіп працює цілодобово. Відвідувачі можуть зробити вибір серед 100 книг, компакт-дисків та DVD-дисків, які надали громадяни. Користувачі бібліотеки можуть брати книги безкоштовно, але згодом їх потрібно повернути.

Періодично волонтери перевіряють стан бібліотеки. Книги, які найчастіше читають, відправляють у місцевий благодійний магазин і замінюють новими.

Бібліо-мули

У 2009 році університет Вальє-дель-Момбой запустив у горах штату Трухільо у Венесуелі незвичайну послугу бібліо-мули. Ці мобільні бібліотеки на спинках мулів доставляють книги дітям у селах, які не мають можливості купувати видання.

Бібліотека у кабінках

Цей тимчасовий стелаж з книгами встановили у 2013 році у Нью-Йорку. Форма бібліотеки дозволяє захищати книги від дощу та вітру.

Бібліотека була розроблена венесуельською дизайнерською компанією Stereotank у межах співпраці з Архітектурною лігою Нью-Йорка та фестивалем Pen World Voices, який вибрав 10 дизайнерів для побудови мініатюрних безкоштовних бібліотек у центрі Мангеттена.

Італійська вулична бібліотека

У 2012 році італійський художник Массімо Бартоліні розробив широку публічну бібліотеку на відкритому просторі під назвою Bookyard для бельгійського фестивалю мистецтв.

Бартоліні спроектував набір із дванадцяти зелених книжкових шаф і розмістив їх у середньовічних виноградниках святого Петра в аббатстві Святого Петра в Італії.

«Звичайна» бібліотека

Це єдина «звичайна» бібліотека в цьому списку, але те, що робить її унікальною фасад. Цей інноваційний дизайн був вперше розроблений для того, щоб надихнути громаду Канзас-Сіті відвідувати бібліотеку.

Особливість бібліотеки «Книжкова полиця громади», яка складається з 22 класичних назв, підібраних місцевими жителями.

Архітектурна книжкова полиця пролягає між вулицею Віандотта та Балтіморовим проспектом, уздовж південної стіни паркувального гаража Центральної бібліотеки. Це єдиний випадок, коли ви зможете припаркуватись біля гігантської копії книги «Ромео і Джульєтта».

Бібліотека у танку

Художник Раул Лемесофа створив вуличну бібліотеку у танку. Усього полиці вміщують 900 книг, які можна брати читати абсолютно безкоштовно.

Під час подорожей по міських центрах та сільських громадах Аргентини художник розглядає свою роботу як місію «сприяти миру за допомогою літератури».

Там, де колись танк ніс за собою гніт та руйнування, тепер він приносить літературу всіх жанрів у колекції, що постійно поповнюється за рахунок приватних пожертв.

Бібліотека на колесах

Антоніо Ла Кава, викладач італійської школи, вирішив, що після 42 років викладання він може зробити ще більше, щоб популяризувати любов до читання серед дітей.

У 2003 році, він придбав вживаний мотоцикл і перебудував його, щоб створити портативну бібліотеку, у якій зберігається 700 книг.

Джерело, ілюстрація.