Книгобатл Валентини Захабури і Ольги Войтенко: яка книжка для підлітків здобуде перемогу?
18 вересня відбувся книгобатл у межах 27 BookForum. У заході взяли участь Валентина Захабура — письменниця, авторка трилогії «Ой, Лише…» та Ольга Войтенко — письменниця, авторка фентезійної трилогії «У світлі світляків». Анна Полегенько - кураторка дитячої програми «Книгобатл», відома книжкова блогерка з Києва.
На початку події Анна Полегенько повідомила, що сьогоднішній книгобатл буде незвичайний, адже саме глядачі вирішать, яку саме книжку вони прочитають – Валентини Захабури чи Ольги Войтенко. А можливо переможе дружба, і глядачі прочитають книжки двох письменниць?
Раунд перший. Ознайомлення читачів з книжками.
Валентина Захабура розповіла про те, що їй хотілось написати такі книжки, які будуть читати всією родиною. Хоча на її виданнях вказано, що книжка розрахована на вік – 9-11 років, насправді у видавництві авторка зазначала що їх можна читати віком від 8 до 108 років. Письменниця написала про світ, в якому діти не окремо розв’язують свої проблеми, а разом з дорослими. Герої книг Ольги Войтенко, як наголосила письменниця, навчаються вирішувати свої проблеми окремо від дорослих і досліджувати цей світ самостійно.
Раунд другий. Підліткове життя авторок.
Ольга Войтенко розповіла, що постійно навчалась і не мала часу відчути себе підлітком. Згодом, в дорослому віці письменниця хотіла пережити і дослідити підліткові відчуття, які будуть основою її книжок.
Про своє дитинство Валентина Захабура згадує тепло і підкреслює, що була тихою, спокійною та лагідною дитиною.
Раунд третій. Що б робили авторки та герої їхніх книжок, коли б опинились без світла та інтернету.
Для Валентини Захабури це звична ситуація, тому письменниця не бачить в цьому нічого страшного. Вона наголошує на тому, що найцінніше що ми маємо – це вміння комунікувати. Тому для дітей дуже важливо вчитись спілкуватись між собою в час віртуального спілкування.
Ольга Войтенко погодилась з Валентиною та порадила не робити проблему через відсутність світла та інтернету. Навіть одна з героїнь книжок Ольги відкриває для себе світ далі від свого будинку, де є ліс, незвичні створіння тощо.
Раунд четвертий. Як популяризувати читання серед підлітків.
На думку Ольги Войтенко, важливо створювати таких книжкових героїв, які будуть схожі на підлітка в стилі спілкування, мові та думках. Також необхідно зацікавити підлітків шляхом створення незвичайних та цікавих ситуацій.
Валентина Захабура також вважає що головною умовою читання підлітком книжок є ототожнювання себе з книжковими героями.
Раунд п’ятий. Швидкі запитання і відповіді:
- Улюблений колір Валентини – бірюзовий, а Ольги – чорний;
- Письменниці відвідували Карпатські гори;
- Країна, яка найбільше захоплює Валентину – Україна, а Ольга захоплюється багатьма країнами;
- Письменниці не мають улюблених героїв зі своїх книжок, та зізнаються, що люблять всіх однаково;
- Ідея писати перші книжки прийшла до Валентини у 35 років, до Ольги – у 28.
Читачі мали змогу послухати фрагменти з презентованих книг письменниць та обговорили їх. Насамкінець, Ольга та Валентина поділилися своїми порадами з читачами. В першу чергу, письменниці побажали батькам показати власний приклад читання книжок своїм дітям. А підліткам порадили читати все що подобається, щоб сформувати свій особистий світ, а також вчитися спілкуватися з іншими.
Анна Полегенько повідомила, що в книгобатлі перемогла дружба та порекомендувала читати трилогії двох письменниць.
Дивіться подію онлайн:
27 Львівський міжнародний BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.
Авторка тексту: Анастасія Рижа