Няв-читання або якими є українські літературні котики зараз

Няв-читання або якими є українські літературні котики зараз

Скільки котів ви знаєте у світовій літературі? А скільки в українській? Певно на думку прийшло чимало варіантів: Кіт у чоботях, Чеширський кіт, пан Коцький і багато інших. Якими ж зараз є літературні котики? Про це спілкувалися з авторками дитячих книжок - Галиною Вдовиченко, Юлією Ілюхою та Олександрою Орловою.

«36 і 6 котів» Галини Вдовиченко

Пані Галина зізнається, що насправді їх більше, хоча до Форуму вона навіть не замислювалась над цим. «Ліга непарних шкарпеток», «Чорна чорна курка»,  «Котохатка» - всюди є коти.

Перша книжка «36 і 6 котів» настільки захопила дітей, що виникли друга, третя і четверта частина книжки. Якби Галина знала, що писатиме інші частини, назвала б книжку «36 і 6 котів-танцюристів», адже на сторінках коти настільки вдячні своїм хазяїнам, що починають танцювати на відкритій веранді кав’ярні, куди ніхто майже не приходив. Але танцюючі коти - те ще видовище, тож люди почали дивитись і заходити у кав’ярню. 

Далі Галина захотіла написати детектив, так і з’явилася друга частина. Та не встигла книжка вийти, як діти знову почали чекати продовження. 

«Котів на сторінках настільки багато, що іноді забуваєш або плутаєш, що хто зробив чи сказав, але діти допомагають не збитися», - зізнається авторка. Для того, щоб легше було їх розрізнити, Галина поділила їх на певні групи, які дозволяють одразу зрозуміти, хто є хто. 

Юлія Ільоха та її «Космокоти»

Книжку Юлія написала на замовлення сина, а скільки котів там - навіть не рахувала. Котики у Юлії дійсно сучасні, адже герої бачать Ілона Маска і хочуть полетіти на Марс. 

Ця історія про домашнього котика, якому було дуже сумно, тому він хотів якихось пригод. Та нічого з ним не траплялося. І ось одного разу сюжет по телевізору про Ілона Маска настільки захопив його, що кіт вирішив стати першим котом-марсонавтом. Після безлічі пригод кіт все ж дістається Марса, де його зустрічає Ілон Маск.

Авторка також розповіла, що це точно не остання книжка про котів. Від подорожей у часі до детективних історій: такими читачі можуть побачити наступні частини.

«Подорож до країни мурвіль» та «Нечуй Невмирущий» Олександри Орлової

А у Олександри коти є майже у кожній книжці, навіть в тій, що не для дітей. Однак їх точно менше ніж 36 і 6, тож, здається, рекорд все ж у пані Галини. 

Існує ціла колекція іграшок котів-героїв з першої книжки. Першим з’явився Кексик - і з нього почалися фантазування, що переросли в книжку. Інші іграшки додавались до колекції вже після написання. 

А от Нечуй Невмирущий точно не романтичний герой, а скоріше той, хто встрягає у якісь проблеми та випробовує всі свої 9 життів. 

Не тільки літературні, а й реальні

Під час зустрічі глядачів потішив домашній улюбленець пані Олександри. Як на диво, він абсолютно не схожий на котів з її книжки: дуже домашній і не любить спілкування з людьми. Але він точно цікавий персонаж, про якого, можливо, теж будуть книжки. У кота навіть була інстаграм-сторінка, яку згодом вони поділили з авторкою. 

Прочитай своє!

Юлія, Галина та Олександра з радістю читали уривки власних книжок і кожна настільки інтонаційно передавала текст, що глядач ніби переносився у різні світи котів: чи то пригоди Нечуя, чи то космокотичні історії, чи то танцювальні.

Зараз книжки про котиків надзвичайно популярні: діти хочуть читати, слідкувати за книжковою історією домашніх улюбленців. І, звичайно, найкраще доповнюють текст хороші ілюстрації. Картинки у всіх представлених книжках унікальні, та не схожі один на одного. Вони смішні, яскраві, різнобарвні - їх дуже люблять діти, і це ще раз показує особливість кожної історії.

Дивіться подію онлайн:

27 Львівський міжнародний BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.

Авторка матеріалу: Владислава Підлісна