Освіта як пігулка для дорослішання на 28 BookForum
У межах заходів кластера «Освіта» 28 BookForum йтиметься про ознаки дорослого освіченого суспільства, про книжки, ігри та інструменти для осмисленого батьківства. Кураторка кластеру – Наталя Каташинська — освітянка, консультантка ЮНІСЕФ Україна (Дитячий фонд ООН) з освітніх та комунікаційних проєктів.
"Дорослішання неможливе без освіти. Зрілість і рівень розвитку суспільства, держави має пряму залежність від рівня та якості освіти. Дорослість особистості так само нерозривно пов’язана з її навчальним шляхом, освітньою траєкторією, глибиною пізнання, – переконана Наталя Каташинська. — Дорослий — не той, хто знає відповіді на всі питання, а той, хто ставить все більше запитань та перебуває в постійному пошуку відповідей на них. Доросле суспільство — не те, в якому все спокійно, як під час штилю на морі, а те, яке вміє зіштовхуватися зі своїми проблемами, щиро про них говорити та вирішувати. Яке не боїться хвиль, бо довіряє собі та впевнене у своїх силах їх подолати.
Процес реформ в Україні триває вже 30 років. Дорослою держава стає тоді, коли процес реформ перетворюється на процес постійних трансформацій, регулярних змін, які відбуваються не стресово та реактивно, аби загасити всі пожежі та терміново все виправити, а помірковано й послідовно.
Держава, яка робить ставки на гуманітарні сфери, виграє в цій лотереї цивілізаційного розвитку. Освіта, наука, культура — галузі, які тим чи іншим чином дотичні до кожної людини та громадянина.
Якими ж є ознаки дорослого освіченого суспільства? Які в нього цінності, пріоритети, цілі? Та чи є таким українське суспільство? Як виховати дорослого? Чи можливо навчити бути дорослим? Якого майбутнього прагнуть майбутні дорослі в Україні?
У випадках невідомих хвороб ми завжди шукаємо чарівну пігулку, яка б могла все вилікувати. Можливо, освіта є такими універсальними ліками від захворювань держави й суспільства?"
Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.
Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу.
Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів