«Шлях становлення української ідентичності» та «Умань: (не)знані історії міста» презентували на 28 BookForum

«Шлях становлення української ідентичності» та «Умань: (не)знані історії міста» презентували на 28 BookForum

17-го вересня на 28 BookForum відбулось відразу кілька презентацій книг. Зокрема, поговорили про незнані історії міста Умань та шлях становлення української ідентичності.


«Умань: (не)знані історії міста»

«Умань – місто, яке має три домінантні наративи. Це Софія – один з найкращих парків України, Софія, яка пов'язана з гайдамаччиною і козаччиною й Софія, яка пов'язана з хасадизмом. Ці три історії відсепарували і відділили місто: українці приїжджають у місця козацької слави, хасиди – до своєї спадщини. Вони страшенно придушують десятки і сотні неймовірно цікавих історій цього міста», - зазначила кандидатка історичних наук, проректорка з організації освітнього процесу у Харківській школі архітектури Ірина Мацевко.


Завданням авторів було поєднати виміри та історії. Творці хотіли вийти за межі фактажу – вони вважають, що в час, коли можна знайти в інтернеті будь–яку дату, треба давати читачеві щось більше. «Нашим завданням було дати контекст локаціям, – додає Артем. – Якщо ми не поєднуємо один вимір з іншими історіями, ми його не бачимо».

Цікаво, що до проєкту Артемові не доводилося бувати в Умані, тож пропозиція доєднатися до створення книжки й фактично жити в місті два роки здавалася йому справжньою авантюрою. Результат цієї авантюри і презентували на 28 BookForum.


Книгу «Шлях становлення української ідентичності» філософ Олександр Комаров та історик Ярослав Грицак приурочили до 30 річниці Незалежности України. «30-ліття для частини суспільства це вже повноцінно прожите життя, а в нас все ще виникають питання самоідентифікації», – зазначив Олександр Комаров.  


На думку авторів, у нас нема написаної історії української ідентичности, а сама книга – це спроба пояснити її виникнення. Окремо закцентували, що для розуміння цієї книги не потрібна фахова підготовка.


Із текстом книги можна ознайомитись на сайті Українського інституту національної пам'яті, а з аудіоверсію – на сайті Megogo. У друкованому форматі книгу можна знайти на 28 BookForum. Також автори анонсували, що у розробці є аудіовистава.


Вже 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми.  Нагадаємо, що 28 Львівський міжнародний BookForum відбувається у Львові за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації. Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу. Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.