Письменники дискутували про подорожі на 28 BookForum

Письменники дискутували про подорожі на 28 BookForum

Письменник, тревел-блогер, мандрівник, телеведучий, гравець елітарного телеклубу «Що? Де? Коли?» Максим Беспалов, поетка, письменниця, перекладачка з балканських мов Катерина Калитко та журналіст, колумніст Маркіян Прохасько дискутували у  Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України про подорожі у рамках блоку «Свій Світ» фокусної теми «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними».



Максим Беспалов розпочав розмову тим, що наше покоління є першим в Україні, яке не лише мандрує та вивчає світ, а й повертається після подорожей додому: «Жити на балансі цього бажання поїхати і повернутися. Це щастя нашого покоління». Максим поділився, що всі його книжки про подорожі, зокрема «Усе, що ви знаєте про Ірландію, - правда, але…» з’являлися через бажання поділитися з усіма знайомими. «Я писав лише про ті місця, про які я не міг не писати. Про які я розумів, що мене буде розривати, якщо я просто не напишу книжку про це», - підкреслив він.

Катерина Калитко зазначила, що подорожі є важливими не лише для пізнання світу, але й внутрішніх змін. Основною причиною обрати для подорожей Балкани для Катерини стала недосказаність щодо, зокрема, Боснійської війни. «Мій інтерес до перекладу був потребою проговорити те, чого так багато мені цей край, ця культура дали».  

Колумніст Мар’ян Прохасько зазначив, що після подорожі до Антарктиди всі інші вже не будуть здаватися захоплюючими. «Це зовсім інакший світ внутрішніх відчуттів. Коли всюди ти їдеш і хочеш дізнатися культуру, хочеш дізнатися історію, подивитись на архітектурні пам’ятки, то в Антарктиді цього всього немає. І ти ніби наодинці із собою залишаєшся». На його думку, розширення фізичних географічних знань допомагає в розбудові внутрішнього світу, а подорожі допомагають помічати звичні для нас речі в незвичних обставинах.

Крім того, саме в подорожах змінюються стандартні уявлення про інакшість та приналежність до «своїх» чи «чужих». А також подорожі - гарна нагода презентувати рідну країну  в місцях, де вони мандрували та про сприйняття українців. «Печально і страшно говорити, але насправді нам допомогла війна. Для багатьох стало очевидно, що якщо ця країна воює з Росією, то очевидно ця країна - це не Росія», - підкреслила Катерина.


Вже 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми.  Нагадаємо, що 28 Львівський міжнародний BookForum відбувається у Львові за підтримки Українського культурного фонду, Львівської міської ради та Львівської облдержадміністрації. Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу. Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.