На 28 BookForum обговорили межі особистісного розуміння України

На 28 BookForum обговорили межі особистісного розуміння України

19 вересня у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України відбулася одна із завершальних зустрічей з циклу 28 BookForum  під назвою «Свій край – свої межі – свій безкрай».


Головними постатями цього заходу стали: журналіст та телеведучий Андрій Куликов, заступник генерального директора Українського Інституту, журналіст Алім Алієв, журналістка та письменниця Олеся Яремчук, письменник, журналіст та телеведучий Богдан Логвиненко.


 

На початку ведучий заходу Андрій Куликов окреслив тему, наголосивши на  ментальних межах, національній самоідентифікації та внутрішніх відносинах нашого багатонаціонального народу.

  

Де внутрішня межа, яка визначає ваше особистісне розуміння України? 

«У мене немає такої межі. Я писала репортажі про національні меншини і це наштовхнуло мене на думку, яка мене раніше ніколи не турбувала, бо з того моменту я більше почала себе ідентифікувати як галичанка з особливою мовою, культурою. Бо коли я у Львові – це для мене непомітно. Україна є дійсно різношерстою та різнокультурною. Кордони є насправді в голові», – зазначила Олеся Яремчук.

Богдану Логвиненко наголосив,  що він постійно старається розширювати межі розуміння України. «Треба бути дуже обережним і добре відчувати наскільки та чи інша тема є справді актуальною і наскільки суспільство до неї готове», - відгукується активіст з приводу того, як проводити українізацію...  Щоб комунікувати назовні, що ж таке Україна, ми повинні узгодити це питання у себе всередині».


Порушили і проблеми національних меншин, здебільшого кримських татар. Наголосили на викликах сфери освіти, браці кваліфікованих кадрів, які можуть якісно викладати українську мову національним спільнотам. 


Щодо політичного досвіду України Алім Алієв наголосив: «В царині громадянського суспільства ми часто недооцінюємо себе. Ми не маємо переймати чужий досвід, бо наш є унікальним». 

Крім того зачепили питання голокосту і національної геральдики і т.ін.


Записи подій 28 BookForum  доступні онлайн безкоштовно на сайті bookforum.ua. Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.