5 книг книгомана
[:ua]Що читають переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія»-2016? Про свої улюблені книги пише Ольга Комар, учениця 7 кл. Рівненської гуманітарної гімназії.
Сьогодні я хочу розповісти вам про 5 книг, які вразили мене. Перша – роман-трилогія «Сотня». Це книги відомої письменниці Кєсс Морган, яка пише у науково-фантастичному жанрі.
Після страшної еко-катастрофи, люди, що врятувалися живуть на космічних станціях та несподівано система життєзабезпечення дає збій після 97 років роботи. 100 підлітків, що порушили закон відправляють на Землю з важливю місією – вижити. Це дітям вдається дуже непросто через секрети, які приховує Земля і звісно через них самих. На мою думку, ця книга вчить людей вибирати між добром і злом, жертвувати собою заради інших та показує людські стосунки в напружених ситуаціях. Також «Сотня» була екранізована як однойменний серіал, проте в екранізації долі героїв значно трагічніші.
Другим моїм фаворитом є світовий бестселер, відомий на весь світ. Автором цих книг є Джоан Роулінг, як ви вже здогадалися це – «Гаррі Поттер». Сюжет відомий всім, тому не буду його переказувати. Я вважаю, що саме з розповідей про Гаррі Поттера можна дізнатися, що таке справжня дружба та кохання, також ця книга була цікава мені і тому, що в ній зображене життя дітей приблизно моєї вікової категорії та їхні стосунки, але тут все відбувається в іншому світі, де такі ж самі проблеми, як і в нашому – корупція, політика чи нерівність людей у суспільстві, а також свобода.
Третя з моїх улюблених книг – «Зло не має влади» Марини та Сергія Дяченків, які недавно отримали премію кращих фантастів Європи. У цій книзі розповідається про дівчинку 14-15 років Ліну, що також є магом Дороги у Королівстві.
На її шляху випадає випробування, у Королівстві таємничим чином всі жителі забувають короля Оберона, а королівство, яке забуло свого короля приречене на смерть, від рук кочових варварів-Сарани, це стонога і сторука навала. яка змітає все на своєму шляху. Ліна разом із давнім знайомим некромантом Максиміліаном намагається врятувати Королівство, їм доводиться пройти через безліч випробувань. У цій повісті мені сподобалося те, що ні магічні формули, ні маги-королі не мають сили перед звичайним, буденним забуттям.
Ситуація в книзі нагадує мені ситуацію у нашій країні, «король» ніби є, але дій, щоб зупинити війну немає, він ніби віддає накази, а результату не бачить ніхто. Також ця книга вчить давати людям другий шанс, Ліна повіривши некроманту Максу, що одного разу зрадив її, не помилилася і разом вони врятували королівство і повернули Оберона.
Четвертим моїм фаворитом є серія повістей-казок Марини Павленко «Русалонька із 7-В». Всього про Русалоньку є 5 історій: «Русалонька із 7-в або прокляття роду Кулаківських», «Русалонька із 7-В та загублений у часі», «Русалонька із 7-В та Русалонька із Білокрилівського лісу», «Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту» та «Русалонька із 7-В + дуже морська історія».
Найбільше мені сподобалася остання частина, у якій Софійка вирушає у шкільну поїздку до Криму. Де починає ловити на собі погляди хлопців і зустрічає дев’ятикласника Андрія. Ця історія розповідає про стосунки між підлітками, про перше кохання, про справжню дружбу та про небезпеки, які можуть підстерігати навіть серед близьких людей. Я вважаю, що ця книга навчає робити правильний вибір.
І 5-та книга яка мені дуже сподобалася має назву «Країна літа», її автором є Юрій Грузін. У цій книжці розповідається про дивовижні пригоди Сергія Флама, який через шкільне горище познайомився з гобліном і потрапив у країну де живуть ельфи, феї, друїди та інші міфічні істоти, та туди він потрапляє не просто так, а через те, що люди з нашого світу викрали золото лісового царя Ерна, а Сергій допомагає встановити мир і повернути скарб царя.
Поміж тим, він проходить різні фізичні і моральні випробування, які допомагають йому зміцнити свій характер, зрештою Флам зустрічає чарівну принцесу серед ельфів. Я вважаю, що ця книга зближує нас з природою і попереджає про те, що її потрібно берегти.[:]