Алгоритми виклику швидкої допомоги
10 травня відбулась зустріч з ГО «Захист патріотів», де діти мали змогу дізнатись про те, як правильно викликати швидку допомогу й подбати про особисту безпеку на місці події.
Наш світ переповнений небезпеками, аваріями або ж раптовою втратою свідомості. І зазвичай перше, що ми робимо – панікуємо. Руки трясуться, голос втрачається, очі бігають… От що як, а цього точно не треба робити.
Під час зустрічі дітей навчали перш за все подбати про власну безпеку, адже наражаючи себе на небезпеку, щоб допомогти іншому, ми можемо погіршити ситуацію. Щоб від нас була поміч потерпілому ми маємо зупинитись на короткий час перед тим як надавати допомогу (це дуже часто допомагає помітити загрози). Пам’ятати про можливість прихованих загроз. Не йти туди, де небезпечно.
Яка б ситуація не трапилась з нами, ми повинні пам’ятати головні правила: негайно викликати фахівців, якщо місце небезпечне – не підходити, використовувати захист, запитати дозволу на надання допомоги (якщо людина притомна), якщо почали допомагати людині – не зупинятись аж поки не приїде швидка допомога.
Також були проведені майстер-класи про те, як правильно одягнути рукавички, які потрібні для захисту власного здоров’я від різних бактерій. Показали дітям й те, що робити коли людина лежить без свідомості. Ось наприклад, для початку потрібно запитати щось, адже наша допомога може бути непотрібною. Якщо ми не почули відповіді треба порухати безпритомного. І якщо ніякої реакції ми не побачили, можна почати надавати першу допомогу.
Розказали і про те, як правильно повідомити диспетчера про небезпеку: чітко сказати тип випадку, місце знаходження, кількість постраждалих і яку допомогу вже надали.
Круткевич Анастасія, Цибран Анастасія, прес-центр Дитячого форуму 2018