Book-сет «Інтелектуальні гейми від славетних розбишак»
Мабуть, кожна дитина, яка любить читати, обожнює розчинятися у пригодах улюблених літературних персонажів. Звісно ж, це так круто проживати кожну історію з певним героєм, сміятися чи плакати, радіти чи сумувати разом із ним. Але як довго діти пам’ятають те, що прочитали? Чи справді своєрідна «прив’язка» до літературного персонажа (особливо улюбленого) може бути такою важливою у житті дитини? Про це та не тільки ми мали змогу дізнатися під час Book-сету «Інтелектуальні гейми від славетних розбишак» під час Дитячого форуму.
Book-сету «Інтелектуальні гейми від славетних розбишак» – це вікторина-гра, розділена на декілька геймів за сторінками пригодницьких книг. Під час цього заходу зібралися справді книгомани – ті маленькі відвідувачі Дитячого форуму видавців, які не уявляють свого життя без книжок. Саме тому й не дивно те, що юні книголюби озброїлись книжковим багажем знань та вирушили підкорювати так званий «книжковий олімп». Усі запитання у вікторині було поділено на декілька етапів «геймів» – від найлегшого до найскладнішого. Зазвичай організатори поділяли усі запитання за тематикою. Наприклад, однією із тем в «Інтелектуальних геймах від славетних розбишак» були вампіри, зокрема – сага «Сутінки» письменниці Стефані Маєр. Під час цієї теми лунали такі запитання: хто є єдиним ворогом перевертня, як називається група вампірів, кого з літературних персонажів ненавидів Едвард Каллен тощо.
Також однією із тем став славетний Гаррі Поттер та серія книг про нього. У цьому циклі, приміром, називали описи зовнішності певних літературних персонажів, а юні любителі книжок мали відгадати, про кого ж розповідається. Хоч і всі ці запитання виявилися достатньо складними не те, що для дітей, але й навіть для дорослих, все одно були такі маленькі розумники, які знали правильну відповідь. Приємним було також і те, що дітлахи намагались говорити правильні відповіді навперебій, що свідчить про те, якими розумними є наші діти. Кожну правильну відповідь, звісно ж, нагороджували 1 балом.
Цікавою була й манера поставлених запитань. Діти витягували папірці, де були написані різні цифри, і кожен відповідав на те запитання, номер якого
відповідав витягнутій цифрі. До речі, родзинкою заходу було також ще й те, що та дитина, яка витягнула цифру 13, отримувала 1 бал просто так, без будь-яких
запитань. Очевидно, 13 – щаслива цифра. Наприкінці події усі учасники отримали солодкі подарунки, шалений
досвід, нові знання та, звичайно ж, багато позитивних емоцій!
Олена Пастернак, Галина Костик - прес-центр Дитячого Форуму 2018.