Читати не можна сфотографувати, або Українські букінстаблогери про свої секрети

Читати не можна сфотографувати, або Українські букінстаблогери про свої секрети
Яке щастя, що серед їжі, одягу та котиків в Instagram можна знайти і книжки! Про існування деяких (та й самих видавництв) дехто дізнається саме завдяки цій соцмережі. Букінстаблогери – як маяки серед океану видань. Їхні фото надихають, а відгуки заохочують читати за будь-якої нагоди і погоди.
  1. Лілія ГОРДІЄНКО (@big_book_blog)
Із якими видавництвами Ви познайомились завдяки інстаграму? Книжкові очікування виправдали себе? «Правильніше буде сказати завдяки «букстаграму». Це важливо, бо саме в букстаграмному просторі любителів книг відбувається насичений обмін книжковим досвідом, зокрема й про індустрію книговидання. Справді, останнім часом відкриваю для себе поки що невеличкі, але якісні видавництва. Серед них відзначу: Pabulum (@pabulum.publishing), Discursus (@discursus_publishing), Видавничий центр «Академія» (@academiapc), Чорні вівці (@chorni_vivtsi), Artbooks (@artbook.publishing), Nebo BookLab Publishing (@nebo.booklab.publishing). Радію, що нині читачеві справді є з чого вибирати! А щодо книжкових очікувань – не раджу нікому їх будувати, бо література – штука доволі індивідуальна». Кому довіряєте у виборі новинок літератури і наскільки важливою подією для вас є книжкові фестивалі? «Із новинками потрібно бути обережним. Особливо, коли твої полиці завжди переповнені добрячим стосом «книжок-ждунів». Рідко хапаю новинки «гарячими пиріжками», зазвичай, вичікую з десяток відгуків у просторі букстаграму. Книгофести – вибухова штука! Для мене, книгоблогера, – це місце крутих ідей, людей, творчості і, звичайно, хороших книг. А це основні складові для плідної роботи над блогом».
  1. Ірина ЮРЧЕНКО (@irinyurch)
Із якими видавництвами познайомив Instagram? Чи вдалося подружитися після взаємних симпатій? «Дякуючи Instagram, відкрила для себе багато цікавих: Pabulum, O.K. Publishing, Bookchef і Видавничий центр «Академія». Останнє особливо зацікавило, бо працюю з підлітками і постійно шукаю для них літературу. А в «Академії» чимало таких книг зі стильними, привабливими обкладинками. Була здивована, бо пам’ятала, що в них тільки серйозна література була. «Академія» стали рідними: видавництво неодноразово проводило в нашій школі круті заходи, наприклад, презентації книг в форматі плейбек-театру. Тож їхні книжки не покриваються пилюкою на полицях нашої ненудної бібліотеки #chitachi». За вашим аккаунтом стежать більше семи тисяч читачів. Маєте перевірені лайфхаки фотографування книжок? «Любов до книг і фотографії, трохи натхнення і терпіння. Денне світло, ніяких спалахів і ламп, десятки кадрів у різних ракурсах і величезне бажання зробити гарне фото. Ніякої скутості, якщо процес проходить в публічному місці, ніяких «у мене не вийде». Спробуйте, це як медитація».
  1. Оксана ЛЕЦЬ (@oksanaletsread)
Пригадуєте, про існування яких видавництв дізналися саме завдяки дописам у інстаграмі? «Легше буде перерахувати, про які я знала до інстаграму (усміхається). Завдяки спільноті букстаграму я відкрила для себе дуже багато невеличких видавництв: nebo book lab publishing, «Братське», «Академія», Monolitbizz... Дуже приємно, що всі вони – самобутні і стрімко розвиваються». Збираючись на книжкові фестивалі, завчасно готуєте список книг чи обираєте інтуїтивно? «Готую попередній список книг, які мене цікавлять, а вже безпосередньо потримавши в руках, проглянувши зміст, вирішую чи купувати. Але часом піддаюсь імпульсам і купую щось зовсім непередбачуване».
  1. Поліна АФАНАСЬЄВА (@belle_library)
Чим керуєтесь, обираючи книги для читання? Інстаграмна книготусовка впливає на те, що опиниться на Вашій полиці? «Може прозвучати дивно, але вірю, що книги самі мене знаходять. Іноді з’являється відчуття, що маю прочитати певну книгу саме зараз. Так, наприклад, було з романом Толстого «Війна і мир», хоча раніше її взагалі не було в моїх читацьких планах. Проте такий вибір частіше припадає на книги, які вийшли давно. Дуже часто обираю книги за напрямами, які мене цікавлять. Читаю майже все, що стосується Вінсента Ван Гога, містичні трилери та побутові романи. Постійно моніторю новинки у цих жанрах і передивляюсь, що цікавого могла пропустити в минулому. Інстаграмна книготусовка впливає, це правда. І йдеться не лише про видавничі новинки. Ми всі дуже різні, тому є нагода відкрити для себе нових авторів, прочитати книжки, які до цього часу не втрапляли в коло інтересів. Приміром, завдяки Інстаграму прочитала книгу Ромена Ґарі «Повітряні змії», що стала для мене однією з кращих минулого року. Часто нас сварять за те, що всі читають одне і те ж. Я з цим не згодна. Звісно, новинки часто з‘являються в наших відгуках, проте вони становлять не більше 35% від загальної кількості прочитаних книг. А який кайф від затятих дискусій на тему книжок! Інстаграмна книжкова тусовка подарувала справжніх друзів. Пишаюся, що належу до такого особливого світу».
  1. Ольга ЛЕОНОВА (@helga_reads)
Помітно, як книжкові інстаблогери дружать, влаштовують спільні акції, марафони, флешмоби. Розкажіть про «внутрішню кухню», яка вас об’єднує. «Ви вдало підмітили – ми спілкуємося не тільки в коментарях під постами і приватних повідомленнях. Є ще чати «за інтересами» – просто про все на світі! Від книжок до розвитку профілю в інста. Більш тісному спілкуванню сприяє особисте знайомство. Вперше побачила багатьох книжкових блогерів вперше цієї весни на Книжковому Арсеналі. Бачилися всього раз, а все одно не покидає відчуття, що стали ближчими». Книжкові виставки для букінстаблогера – все одно що професійне свято. Готуєтеся до 25 Book Forum? «Звісно! Вже 2 роки підряд виходить приїхати на Book Forum, і я цьому неймовірно тішуся. Адже кожна така подія приносить нові зустрічі, заряджає позитивом та натхненням. Окрім «розвіртуалених» друзів, звісно ж, хочеться побачити наших та зарубіжних авторів, взяти автографи, побувати на презентаціях та придбати найбільш бажані новинки. Без валізи книжок звідти неможливо поїхати!»