Дилеми Лема: дискусія
Як сприймається Лем українською та який образ автора постає у вітчизняного читача? Лем та Львів: яким було насправді ставлення до рідного міста та чому про нього так мало згадок? Які зміни в рецепції Лема відбулися після його смерті?
Станіслав Лем – видатний польський письменник та вчений, що народився і здобув освіту у Львові в першій половині минулого століття. Жанри творів Лема – наукова фантастика, філософія, сатира, футурологія. Літературна спадщина пана Станіслава славиться надзвичайною складністю та глибиною, і досі на її тлі постає безліч питань та дискусій. 15 вересня відбулося обговорення найцікавіших із них.
Ці питання обговорювали: Віктор Язневич, автор однойменної праці про письменника; перекладач та організатор заходу Андрій Павлишин; Станіслав Бересь – дослідник польської фантастики та творчості Лема зокрема, що, до того ж, знав його особисто.
Зустріч була наповнена безліччю цікавих та маловідомих фактів з біографії та творчості пана Станіслава. Так, письменник вирізнявся феноменальним рівнем інтелекту та справжнім талантом створення гіпотез. Літературні твори цього унікального фантаста славляться не лише захоплюючим сюжетом, а й глибокими, без перебільшень, геніальними ідеями. Наразі українські видавці заклопотані створенням п’ятитомного зібрання творів Лема, що обіцяє здобути шалену популярність.
Навіть у того, хто в книгарнях щоразу проходить повз полиці із написом «Фантастика», захід пробудив цікавість до творів Лема. Хоч більшість питань щодо контексту його праці все ще залишається невирішеною.
"Місто Лема" - це фестиваль, який відбувається у рамках проведення Форуму видавців у Львові. До 18 вересня захід можна відвідати, завітавши до музею етнографії та художнього промислу. Неважко здогадатися, кому з видатних авторів він присвячений.
Людмила Подобна, прес-центр Форуму видавців