Дискусія «Хто винен в тому, що все тане?»

Дискусія «Хто винен в тому, що все тане?»

19 вересня в рамках головного культурного фестивалю країни відбулася дискусія «Хто винен в тому, що все тане?». Подія відбувалася у Tech StartUp School і її організатором виступив науково-популярний журнал «Куншт».

Аудиторія, де все відбувалося, була заповнена людьми і кожний присутній з нетерпінням чекав початку дискусії. Усі учасники були привітними та дружелюбними, з радістю відповідали на запитання та ділилися думками про те, чого чекають від заходу, на який завітали. Ось, як прокоментували свій прихід Анна Тицька і Юлія Васильєва:

Ми прийшли сюди, бо цікавимося екологією. Інформацію про подію знайшли на Telegram-каналі 26BookForum. Приваблює те, що події фестивалю є безкоштовними і їх може відвідати кожен охочий

Дискусію розпочала співзасновниця «Куншту» Дарія Кузява, яка й представила спікерів: Маркіяна Прохаська — письменника, журналіста, який нещодавно закінчив подорож Антарктидою і навіть побував на станції «Академік Вернадський», а також Ірину Миронову — екологиню та громадську активістку.

Під час дискусії Маркіян зазначив, що під час своєю подорожі Антарктидою він відмітив недостатню дослідженість тутешніх територій. Також чоловік порушив теми міграції пінгвінів та глобального потепління.

Маркіян з пристрастю почав працювати над книгою про Антарктиду:

У моїй роботі будуть описані проблеми зміни клімату (звісно, що про це не можна не написати). Напишу про екосистеми і як вони взаємодіють, про те, як можна побачити людський вплив на природу та до яких наслідків він приводить. Згадаю й фактор людського впливу на природу Антарктиди

Маркіян сказав дуже важливі слова, які варто запам’ятати:

Я вірю в те, що Земля може себе відновити. Їй потрібно лише дати час і зменшити використання її ресурсів

А ще своїми думками про екологічні проблеми ділилася Ірина Миронова:

До 95% змін на планеті причетна людина. Лише задумайтеся над цією цифрою… Коли питання зміни клімату вийшло на міжнародний рівень, була створена панель зі зміни клімату, куди входять науковці зі всього світу. Вони діляться своїми дослідженнями, обговорюють їх та думають як можна уникнути ще більших проблем та вирішити ті, які є зараз. Уряди країн неспроможні самостійно адекватно відреагувати на зміни клімату

Як ми можемо допомогти планеті?

Під час дискусії було дуже гарно зазначено, що потрібно швидко запровадити моду на мінімалізм та поширювати її. Зменшуйте кількість споживань, використання ресурсів Землі. Коли кожен почне споживати менше, більше часу з’явиться на себе, на щастя. Краще людству буде тоді, коли воно відмовиться від зайвого.

Кожен із нас вніс свою краплю в океан, в якому зараз «потопає» людство і так само по краплі ми зможемо виправити ситуацію, тільки діяти потрібно усім разом.

Автор: Христина Кобак