Екогерої у місті: майстер-клас від видавництва «Ранок»

Екогерої у місті: майстер-клас від видавництва «Ранок»

17 травня в рамках Дитячого форуму – Фестивалю «Книгоманія» відбувся екофрендлі майстер-клас «Стань супергероєм свого міста» від видавництва «Ранок».

«Ми з дітьми розмовляємо про те, як можна врятувати самотужки планету, тобто які дії можна вчинити, наприклад, економити ресурси, сортувати сміття, використовувати екологічний транспорт, паралельно граємося в сортування сміття, так би мовити, розкидаємо його по баках. Це така просвітницька діяльність і практична гра для дітей. До нас підійшло вже досить багато дітей, але вони швидко змінюються: погралися і побігли, усі шукають наліпки, усі зацікавлені»,  – зазначає одна з організаторок Ганна Булгакова.

Вікторія, учасниця Дитячого форуму теж поділилась з нами враженнями від події: «Я дізналася багато нового під час цього майстер-класу, наприклад, куди треба викидати сміття та як його правильно сортувати. Цікаво було, що папір з клейкою стрічкою не можна переробити повторно через клей».

Під час події відбулася також презентація книги Ганни Булгакової «Зберегти місто». Це друге видання екофрендлі проекту видавництва «Ранок», перше – «Зберегти ліс». Воно присвячене екологічній темі та навчає дітей у практично-ігровій формі як можна зберегти навколишнє середовище.

«Сама книжка виготовлена із картону «Tetra pak», тобто все екологічно чисто. У цьому й була ідея: якщо робити екокнигу, то  із вторинної сировини, щоб показати на практиці, як ми використовуємо нашу перероблену макулатуру. Якщо ми кажемо дітям, що це потрібно робити, то ми маємо проілюструвати як це втілюється в життя», – коментує авторка.

Ганна Булгакова поділася випадком із події: «До нас підійшов хлопчик із повітряною кулькою, але вона не переробляється, навіть, коли її сортують, тобто матеріал, з якого виготовлена кулька, не можна кидати до баку пластику, вона не підлягає вторинній переробці. Виходить, що тривалість життя цієї кульки максимум два дні, це гарно, святково, але потім вона сотнями років лежить і розкладається. Гадаю, на тих, хто виготовляє ці речі, потрібно в першу чергу якось впливати, щоби вони шукали якісь альтернативні виходи. Проте до реалізації цього ще далеко. Свідомість приходить, саме екологічне виховання дітей сприяє цьому, бо дуже важко це покласти в голову дорослим людям, набагато легше закласти в дітей, які потім стануть керівниками закладів, що будуть робити екологічно чисті й корисні речі».

Текст - Палиця Валентина,
Фото - ГО "Спалах моментів",
прес-служба Дитячого форуму - Фестивалю дитячого читання "Книгоманія"