Фредерік Беґбедер : «Я пишу, щоб догнати час, що минає»

Фредерік Беґбедер : «Я пишу, щоб догнати час, що минає»
Одна із найочікуваніших подій ювілейного форуму - зустріч з французьким письменником Фредеріком Бегбедером та презентація його нової книги пройшла 19 вересня в Палаці Мистецтв. Письменник говорив про кохання, Марс, смерть, ліки від кінця та натхнення.  Але про все по черзі… Три методи перемогти смерть: Основною темою багатьох творів Беґбедера є час. Чимало його книжок пов’язані із часовим аспектом та тимчасовістю загалом. «Все є тимчасове: кохання, мистецтво, я, ви, особливо я», - зазначив автор. На думку письменника, усе рано чи пізно матиме кінець, на жаль, деякий кінець настає надто рано, а деякий надто пізно. Так і в житті людини. Ціль людини, якою б утопічною вона не була, є продовжити вік та перемогти свій кінець та кінець людства.
  1. «Щоб перемогти смерть, нам потрібно відмовитися від можливості бути людьми», - про це заявляє автор у своїй нові книзі «Життя без краю».
Процес перемоги над кінцем вже почався. Адже ще 30 років тому середня тривалість життя була 45 років, тоді як зараз чимало людей доживає до 80. Беґбеде впевнений, що наразі Інтернет — це не можливість розширити свої знання, а покора системі, яка наразі переважає і захоплює. Першим кроком на шляху до боротьби зі смертю є створення нового виду людини-непідключеної, тобто вільної від Всесвітньої павутини.  Наступний етап — генетичне перевтілення. Потім наше цілісне злиття із комп’ютерами та машинами. І, напевно, вкінці цього століття людська істота не матиме нічого спільного із тим, що є зараз.
  1. Ще одним способом перемоги над смертю є життя. «Погодьтеся, що коли вдома у Вас багато дітей, які бігають, то подуріти з ними — це прекрасний спосіб омолодження»,  — пожартував француз.
  1. «Я пишу, щоб догнати час, що минає», - зазначив автор. Отож, наступний спосіб омолодитися — це література. Всі письменники розглядають смерть як свого ворога, і розглядають літературу як спосіб перемогти її. На жаль, на думку автора, у час Інтернету ця боротьба є програна наперед. До речі, Book Forum є хорошим супротивом для будь-якої смерті. Та й узагалі Беґбеде закликає «Читайте, просто, щоб не бути ідіотами!».
«Фашизм у фешн — культ зовнішності як проблема ХХІ століття» «Інстаграм став для молодих дівчат диктатором ідеалів», - Беґбеде. У своїй книзі «99 франків» француз намагається пояснити, що не існує жодних ідеалів краси, а  все, що нам нав’язують, лише стратегія брендів. Зараз модно бути високою, стрункою блондинкою, хоча насправді це подобається меншості. Фанатами таких стандарів є ніхто інший як індустрія краси, вважає письменник. Із появою соціальних мереж явище стандартизації краси лише погіршується. Адже все більше дівчат проводять час, наслідуючи  культ красивих дівчат у бікіні, які  мерехтять у стрічці кожного перехожого. Так і зникає у дівчат своє приватне життя. На жаль, у боротьбі із цим культом ми безсилі. Як Бегбеде на Марс подорожував би? «Книги… Я взяв не малу кількість книжок. Книжок не дуже об’ємних, яких я не читав або які не зміг закінчити. Здебільшого я не дочитував, бо не вистало часу або зусиль осилити книги, настільки наповнені сенсом». Але насправді автор не уявляє життя на Марсі, адже ця планета без найголовнішого — природи. На червоній планеті нас зустрінуть не розкішні дерева, а суха пустеля.  Та й узагалі ідея колонізації Марсу здається Беґбеде абсурдною, адже спочатку ми зіпсуємо нашу Землю, а потім поїдемо підкорювати інші планети. Невже вартує покидати рай, щоб влаштувати пекло десь далеко? У нас є, за підрахунками Фредеріка, десь 30 років, щоб врятувати Землю. Тому людству потрібно навчитися любити свою планету. Адже Земля без людей може бути, але люди без планети — ніяк. Де шукає натхнення Бегбеде?
  1. «Мене надихають подорожі. Я відкрив для себе, що дуже багато пишу у транспорті, коли ваше тіло у стані руху, то це надихає».
  2. Не багато неміцного алкоголю. «Потрібно знайти такий тип алкоголю, який позбавить Вас сором’язливості».
  3. Втома. «Я пишу, коли втомлений. Тому що втома дозволяє емоціям вийти назовні. Уявіть собі, що Ви в стані сильної втоми - Ви можете почати плакати, сміятися. Ви перестаєте контролювати емоції. І Ви починаєте писати дуже добре.»
На останок автор кожному побажав, якомога скоріше «стомитися, взяти келих вина і почати подорож». Фото - Дарина Кухар, Христина Шпук,   прес-центр 25 Book Forum Автор - Юлія Формос, прес-центр 25 Book Forum