Готується до друку | Видавництво "Наш Формат"

Готується до друку | Видавництво "Наш Формат"

У 2018 році видавництво «Наш формат» планує вдвічі збільшити наклади з 410 тис. до 800 тис. примірників. Як і раніше, основним жанровим напрямком буде якісна non-fiction література.

  «Ви, певно, жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака» Це надзвичайно дотепні мемуари всесвітньо відомого фізика, лауреата Нобелівської премії Річарда Фейнмана. Основне відкриття Фейнмана – так звані «діаграми Фейнмана». Вони стали основою для квантових досліджень, які, наприклад, ведуться у Великому адронному коллайдері. Але мемуари фізика зовсім не про довгі години у лабораторії. Це десятки дотепних історій та безкінечних пригод, які траплялися з надзвичайно допитливим і трохи дивакуватим фізиком. Наприклад, чи можна уявити собі Нобелівського лауреата, який заради розваги зламує сейфи? І не будь-де, а в кабінетах надсекретного Мангетенського проекту. Або ж університетського професора, що вчиться грати на бонго для участі у карнавалі? Все це про Фейнмана. Ця книжка – чудова історія про те, як гумор, креативні розваги, цікавість до сотень різних занять не лише не перешкоджають, а навпаки допомагають дійти до геніальних відкриттів.       

Річард Фейнман — американський фізик, лауреат Нобелівської премії 1965 року за фундаментальні роботи з квантової електродинаміки. У 1943–1945 роках брав участь у Мангеттенському проекті зі створення атомної бомби. Співавтор популярного підручника — тритомника «Фейнманівські лекції з фізики», автор низки науково-популярних книжок.

     
  «Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті»  «Антикрихкість» Насіма Талеба — бестселер New York Times. Одна з книжок усесвітньо відомої серії «Невизначеність» (Incerto), до якої входять також «Чорний лебідь» («Наш формат», 2017), «Обдурені випадковістю» та «Прокрустове ложе», які наше видавництво готує до друку. На думку самого автора, «Антикрихкість» — найважливіша його праця. Наше життя неможливе без хаосу, мінливості та стресу, які постійно тиснуть на нас. В умовах невизначеності ми прагнемо сталості, однак саме стійкість стає перешкодою на шляху до розвитку. Дивовижно, та завдяки невизначеності й упливу змін люди, речі й цілі системи можуть еволюціонувати і ставати кращими. Цю рису Насім Талеб називає антикрихкістю й окреслює прості правила, які допоможуть обернути непередбачуваність і невизначеність на джерело самовдосконалення.         Насім Ніколас Талеб — лівансько-американський філософ, математик, науковець. Працював на керівних посадах у брокерських фірмах Лондона і Нью-Йорка.  Колишній біржовий аналітик, засновник хедж-фонду Empirica Capital LLC. Викладав у кількох університетах, зокрема в Нью-Йоркському та Оксфордському. Видатний літератор, письменник, знаний у всьому світі відкриттям феномену Чорних лебедів.      
  «Поведінкова економіка. Як емоції впливають на економічні рішення»  За класичною економічною теорією, люди діють раціонально. Та й самі ми схильні думати, що ухвалюємо рішення з максимальною вигодою для себе. Однак нашим вибором часто керують емоції, і Річард Талер на основі численних досліджень та прикладів із життя переконає вас у цьому. Яких помилок ми як споживачі припускаємося щодня? За яких обставин ми більше схильні до ризику та як ефективно заощаджувати кошти? Про розумні капіталовкладення, гіпотезу ефективного ринку, фреймінг, про наші упередження та самоконтроль він розповідає не лише зрозуміло та цікаво, а й навіть із гумором. Річард Талер доступно розкриває психологію ухвалення рішень і пояснює, як завдяки поведінковій економіці зробити світ кращим.       Річард Талер — професор економіки та поведінкових наук Чиказького університету. Науковий співробітник Національного бюро економічних досліджень. Лауреат Нобелівської премії з економіки (2017) за ґрунтовний внесок у дослідження економічної поведінки та психології покупців. Був одним із радників Барака Обами. Автор економічних колонок для New York Times, а також п’яти книжок, зокрема «Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір» («Наш формат», 2017).        
  «Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей» Крістофер МакДуґал Цю книжку можна віднести до мотиваційних історій, але серед інших її вирізняє сам предмет. Вона не про бізнес, саморозвиток чи історії успіху. Ця книжка – про біг. Її автор ставить питання: чому біг асоціюється із виснажливістю і травмами? Він досліджує надзвичайні бігові здібності мексиканського племені Тарахумара, які можуть пробігати сотні кілометрів без втоми чи травм, і приходить до висновку, що біг – це абсолютно просто, природно і що бігати може кожен. Причому, за словами МакДуґал, цілком безболісно. Книжка стала етнографічним бестселером. У світі було продано понад 3 млн копій.       Крістофер МакДуґал - колишній кореспондент новинного агентства The Associated Press, спікер TED та активний бігун. Дописувач таких видань, як Esquire, The New York Times Magazine, Outside, Men's Journal.      
    «Гемінґвей. Біографія» Мері Діаборн Цю книжку називають однією з найбільш повних біографій Ернеста Гемінґвея за останні 15 років. Авторка розповідає про життя Гема у найдрібніших подробицях, які вона відшукала у листуванні Гема та його найближчого оточення. Діаборн використовує матеріали, що досі не згадувались іншими дослідниками, і в результаті показує публіці портрет відомого письменника у більш інтимній відкритій атмосфері. Авторка співчуває йому, шукає мотиви його поведінки та намагається знайти відповідь на питання, яким Гемінґвей був насправді.         Мері Діаборн – американська письменниця та біограф. Авторка біографій письменника Генрі Міллера та галеристки Пеггі Гуггенхайм.        
  «Ейнштейн»  Біографія Альберта Ейнштейна, написана Волтером Айзексоном, стала бестселером за версією New York Times. За книжкою знято десятисерійний біографічний серіал National Geographic. У книзі автор біографій про Стіва Джобса та Бенджаміна Франкліна намагається прослідкувати, як мислив геніальний фізик, де знаходив натхнення та інтелектуальні ресурси, як вибудовував стосунки зі своїми колегами та близькими. Автор розкриває особистий та науковий бік особистості Ейнштейна. Але це не просто роздуми чи фантазії автора. Айзексон виявляє надзвичайну увагу до фактологічного матеріалу. Основою для книжки стали листи фізика.       Волтер Айзексон — американський журналіст, письменник і біограф, головний редактор журналу Time, президент Аспенського інституту, автор біографій Стіва Джобса (екранізована 2015 року), Альберта Ейнштейна, Генрі Кісинджера, Бенджаміна Франкліна.