Історичні романи Олега Клименка та Марії Лавренюк
Обидві книги розповідають про події Другої Світової війни. Тільки історія Марії - про почуття, які бояться показати іншим, про події, які ще ніхто не описував, про битви, які ще ніхто не обговорював. Пан Олег - на противагу ліричному стилю авторки - гостро висміює важливі проблеми нашого суспільства.
На жаль, Олег Клименко не зміг потішити прихильників його творчості своєю присутністю, тому пані Лавренюк презентувала свою книгу сама. Допомагав Марії на заході автор поетичної збірки «Кармазинове небо» Юрій Вітяк.
Чи перегукуються почуття людей, що жили у часи Другої світової війни, і тих, які зараз переживають події війни на Сході України?
«Сьогодні українці розділилися і навіть не намагаються зрозуміти погляди один одного. У Facebook постійно точаться жахливі політичні дискусії, - розповідає Марія Лавренюк і додає: - Так було і раніше. У часи радянської війни, наприклад, бандерівці і мельниківці постійно нав'язували людям свої погляди. Найгірше те, що це зазвичай починалося бійкою, а закінчувалося смертю».
«Калина Січена» - роман про кохання, про дівчинку, про психологію її почуттів.
Прототипом дівчинки стала моя сусідка Віра, яка завжди любила мені розповідати про свою молодість та шалене кохання», - зізнається авторка
Зараз Марія розпочала роботу над книгою про Лемківську культуру, де найбільше працює над сюжетністю, адже це те, чого часто не вистачає сучасним історичним романам.
Текст - Марія Левус
Фото - Оксана Княжик