Кластер «Філософія» на 25 Book Forum

Кластер «Філософія» на 25 Book Forum
Готові обмінюватись філософськими думками? Серед сотень заходів програми 25 Book Forum кожен зможе знайти щось для себе. Насичений подіями та презентаціями кластер «Філософія» зацікавить навіть найскептичнішого філософа.    1. Презентація книги Андре Моруа «Мистецтво жити» в перекладі українською мовою від         Маркіяна Якубяка (20 вересня, готель «George», «Камінна зала») Андре Моруа вважав, що уміння жити – також мистецтво. Очевидно, тому перший розділ його літературно-філософської розвідки «Мистецтво жити» присвячений «мистецтву думати». А далі важливими є мистецтво кохати, мистецтво працювати і керувати, і на довершення – мистецтво старіти. «Мистецтво жити» Андре Моруа, члена Французької академії, – це літературно-філософська розвідка, яка пропагує гуманістичні ідеали. Автор із позиції філософії моралі розглядає питання світосприймання та сфери почуттів людини, зосереджуючись на етичних факторах, – коханні, навчанні, праці, керуванні та старінні. Творчість Андре Моруа відома нашому читачеві насамперед художніми біографіями Бальзака, Дюма, Байрона, Жорж Санд, а також есеєм «Листи до незнайомки» і романом «Мінливість кохання».
  1. Книжковий дайвінг. Мистецтво читати (20 вересня, Новий Акрополь)
Як правильно читати? Філософські, художні книги, нон-фікшн, поезію? Як через книги пізнати себе? Дієві методи вдумливого і повільного читання на кращих прикладах літератури для естетичного, інтелектуального та духовного розвитку.
  1. Плисти проти течії. Філософське есе під звуки органу (21 вересня, Музей історії релігії)
Ви почуєте історію відомого водолаза Вільяма Уокера, який 6 років героїчно рятував готичний собор в Англії. За мотивами книги «Плисти проти течії» під музику органу, створену спеціально для перформансу. У кінці поділимось враженнями та думками.
  1. Поняття свободи в даоській філософії і його віддзеркалення в сучасному світі (22 вересня, готель «George», «Камінна зала»)
Даосизм — китайське традиційне вчення, в якому присутні елементи релігії, містики, ворожіння, шаманізму, медитацій, а також традиційної філософії й науки. Послідовників даосизму називають даосами. Вважають, що цю течію заснував Жовтий імператор (родоначальник всіх китайців). За час свого існування даосизм не створив єдиної церкви, а догматичні положення його ортодоксальних напрямів не сформувалися в конкретний, спільний для всіх вірян догмат. Це відбилося на поліморфізмі даоської доктрини, особливостях ритуальної діяльності і організаційних рівнях. Проте даосизм є цілісним соціокультурним феноменом, що робить значний вплив на життя сучасного китайського суспільства.
  1. Мартін Гайдеггер та екзистенційна філософія (23 вересня, готель «George», «Камінна зала»)
Однією з провідних течій суспільної думки XX ст. є екзистенціальна філософія, що на перший план висунула ідею абсолютної унікальності людського буття, зосередившись навколо проблеми людини та її місця в світі, проблеми духовної витримки людини, яка потрапила в потік подій і втратила контроль. Покоління інтелігенції, яке пережило першу світову війну та прихід до влади фашизму, ця філософія зацікавила перш за все тим, що вона зосереджувала увагу на кризових ситуаціях у житті людини і людства, пробувала розглянути людину в умовах складних історичних випробувань. Однією із складових частин цієї течії став екзистенціалізм. Повна програма кластеру «Філософія»: