Коротко та химерно: тематичний кластер «Фантастика» на 26 BookForum
Фантастиці часто закидають те, що вона говорить про абстрактні чи надумані речі. Та раз за разом фантастика – чи наукова, чи фентезі – доводить: кращі її твори розповідають про цілком впізнавані та актуальні проблеми. Про те, що відбувається тут і зараз. Або про те, що може відбутися, якщо ми й далі дозволимо собі вірити в казки про «нас це не стосується».
Зібрали для вас підбірку заходів тематичного кластеру, які не варто пропустити любителям горору та романів Пітера Воттса.
18 вересня
Зустріч з польським письменником Лукашем Орбітовським
У книгарні «Кголенд» пройде зустріч з однією із найпотужніших зірок на сучасному польському літературному небосхилі, Лукашем Орбітовським, та представлення українського перекладу збірки оповідань «Голова змія», яка є своєрідним ретроспективним зрізом творчості письменника.
19 вересня
Презентація першого роману Євгена Ліра з масштабної трилогії «Хассара»
Євген Лір уже відомий українському читачеві і як автор збірки екзистенційного горору «Підземні ріки течуть», і як перекладач не менш моторошних творів — завдяки йому українською заговорили творець «Короля у Жовтому» Роберт Чемберс та Алістер Кровлі, «найжахливіша людина на світі».
На 26 BookForum Євген Лір представить нову книгу «Степовий бог», яку підготувало до друку видавництво «Дім химер».
20 вересня
«По той бік пам’яті»: колективне несвідоме, закарбоване у прадавніх казках, та його вплив на світосприйняття сучасної людини
У своєму новому романі «По той бік пам’яті» Ксенія Циганчук підняла ряд важливих питань, на які намагатиметься дати відповідь під час 26 BookForum у книгарні «Книжковий лев». Чи існує «генетична» пам’ять? Ким були наші предки? Хто ми є? У форматі лекції авторка пропонує «відшукування причетного», адже «чужих» людей не буває.
Презентація роману Наталії Матолінець «Академія Аматерасу»
Це історія про те, що найзапекліші битви — завжди з собою, найважливіші подорожі — у глибини власної душі, а любов і дружба варті того, щоб виходити за межісвоїх можливостей, стіни законів та навіть за грань життя і смерті. Адже не треба бути могутнім богом, щоб бути людиною.
21 вересня
Презентація темного фентезі «Аркан Вовків» Павла Дерев'янка
Автор розкриє міфи про характерників в українській культурі в контексті культу воїнів-звірів та його відображення в літературі, і розповість про те, як це сформувало світ його темного фентезі з елементами альтернативної історії.
Презентація науково-фантастичного роману Ілларіона Павлюка «Танець недоумка»
Космічний біолог Гіль, за плечима якого чимало військових операцій, переживає не найкращі часи: безробіття, безгрошів’я, сім’я на межі розлучення, ще й висока ймовірність, що проявиться спадкова генетична хвороба, в якій швидка смерть — це чи не найкращий фінал.
І ось неочікувано з’являється пропозиція роботи — наукова експедиція на далеку планету. Чи виявиться рішення летіти, до якого підштовхує страх, правильним? І чи такі вже мінімальні ризики на далекій і химерній планеті Іш-Чель?
Обговорення футурологічних прогнозів і застережень в романах Пітера Воттса «Сліпобачення» та «Ехопраксія»
Не секрет, що науковець і творець культової жорсткої фантастики Пітер Воттс не надто оптимістично дивиться на майбутнє людської цивілізації. Чому так? Розбиратися будуть знавці творчості Воттса – письменники, видавці і науковці.
22 вересня
Від Ґеймана до Бабая: фендоми по-українськи
Думаєш, співпраця видавців і фендомів це просто? Нічого ти не знаєш Джон Сноу! Із Серсеєю домовитись легше!
Коротко та химерно: дискусія на основі тематичних збірок оповідань,що побачили світ у видавництві «Дім химер» у 2019 році
Менш ніж за рік роботи новостворене видавництво «Дім Химер» запустило п'ять успішних проектів авторських та гуртових збірок короткої прози.
У чому ж секрет успіху оповідань супроти великих романів? Дискусія має на меті підвести підсумки даних проектів та окреслити перспективи розвитку короткої химерної прози в українській літературі.
Повна програма тематичного кластеру.
26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду.
Організатор – Громадська організація «Форум видавців».
Співорганізатори:
ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.
Підбірку підготувала Дарина Шалова