Майстер-клас сторітелінгу для літературного конкурсу «Казки Донбасу»
10 травня 2018 року в рамках Дитячого форуму у Львові відбувся майстер-клас сторітелінгу для літературного конкурсу «Казки з Донбасу». Організатором став офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО».
В межах цього заходу відвідувачі мали змогу дізнатися про унікальний проект, який розпочав свою діяльність зовсім нещодавно. Спікер розповіла про те, як варто починати писати будь-що – чи то певні прозові тексти, чи то лірику, чи то навіть великі за обсягом романи або повісті.
Також на майстер-класі розповіли про особливості написання історій, вибір теми твору та вимальовування сюжетної лінії. Зокрема спікер пояснила, як правильно обрати тему твору так, аби згодом вона стала справді цікавою для читача.
Завдяки майстер-класу автори-початківці дізналися про те, що перш за все потрібно вибудувати правильно сюжет того, про що автор писптиме,
До речі, цікаво було те, що була проведена зустріч із молодими активістами-представниками ромської культури з різних частин України. В межах цього майстер-класу одна частина описувала позитивного героя, а інша частина – антигероя. Через історію вони заклали опис того, що їх болить. А також які образи роми вважають своїми героями або ж антигероями. Протягом цього тренінгу
Один із співорганізаторів конкурсу «Казки Донбасу» Андрій Шиманський відзначив, що зараз є багато літературних текстів про Донбас. Однак для дітей такого не спостерігаємо. За його словами, це дуже провокативне запитання, однак воно зараз справді на часі. Пан Андрій відзначив, що зараз потрібно розповідати про трагічні речі, але треба про них розповідати дітям, з хепі-ендом.
Найпростіший спосіб зробити історію – подідити відповідальність таким чином, що хтось відповідає за героя, а хтось – за антигероя. Самец і і було запропоновано зробити усім відвідувачам. Також відвідувачам було запропоновано зіграти в імпровізовану гру – спочатку для цього усім потрібно було поділитися на умовних героїв та антигероїв. До речі, більшість присутніх із залу захотіли чомусь бути спме антигероями. Герої та антигерої обговорювали між собою, що, на їхню думку, є основними рисами цих обох персонажів.
Після цього було описано героя – 35-річна Марія, яка за освітою гуманітарій, тепер бізнес-вумен та анонімно займається благодійністю.
Антигерой – 35-річний егоїстичний радикал Іван, який дуже багато говорить. Є стереотипним, виживає завдяки підробіткам, однак має вищу освіту.
Згодом усі присутні отримали нове завдання – певним чином познайомити між собою героя та антигероя – Марію та Івана. Усі сіли за так званий «круглий стіл» і почали жваво обговорювати ідею знайомства.
Загалом усі відвідувачі дізналися для себе щось нове та отримали масу позитивних емоцій.
Олена Пастернак, прес-центр Дитячого форуму 2018