Межі дозволеного у мистецтві та журналістиці
Про те, хто і навіщо встановлює межі дозволеного у мистецтві і журналістиці говорили в межах тематичного кластеру «Non-fiction» на 25 Bookforum. Спікерами події, організованої журналом «Український тиждень», стали Дмитро Крапивенко, Андрій Єрмоленко та Антін Мухарський.
«З моєї точки зору, в мистецтві дозволено все, якщо це спричиняє суспільну дискусію і акцентує увагу суспільства на проблемних зонах, які час від часу виникають в процесі розвитку суспільства у різних його формах», - розказує Антін Мухарський, засновник мистецької платформи «Український культурний фронт».
Також Антін Мухарський поділився думками щодо сучасної демократії та її проблематики.
Дмитро Крапивенко, головний редактор часопису «Український тиждень», торкнувся питання меж дозволеного саме в журналістиці. «Мова війни чи мова ненависті?» - такою була його тема.
Андрій Єрмоленко відійшов від теми ЗМІ і розповів про скандальні й абсурдні випадки в істрії художнього мистецтва:
Я також притримуюсь думки, що в мистецтві все дозволено, проте потрібно розуміти, де буде доречним це «все». Наприклад, згадайте виставку, яку під час війни робив Чичкан: тоді він фактично урівняв українців і російськіх загарбників. Як на мене, це не те, що недоречно, це неприпустимо. Направду, люди часто не розуміють, що їх оточує, а художник, він рефлексує те, що бачить, документалізує це. Тож в жодному разі не потрібно «каструвати» художника.Фото - Мазур Іванна Автор - Цаценко Євгенія