Міжнародний музично-поетичний проект ON THE BRINK/NIEMANDSLAND
15 вересня відбувся міжнародний музично-поетичний проект ON THE BRINK/NIEMANDSLAND на вірші Пауля Целана, Дебори Фогель, Рози Ауслендер, який пройшов у Libraria speak easy bar. Учасники події стали цікаві виконавці, які дивували усі відвідувачів нестандартним музичним та поетичним виконанням .
Вступне слово до перформансу зазначив Крістіан Дімер — німецький учасник, який досліджував традиційну музику і національну ідентичність в Україні. Він розповів про свої враження від Львова, запевняючи усіх гостей у неперевершеній красі міста.
Розпочала подію Олеся Здоровецька — українська мисткиня,учасниця міжнародних арт формацій, авторка власних проектів, яка дивувала усіх прекрасним співом на вірші української поетки Ірини Вікирчак. Органічно звучала гра на фортепіано Паоли Прокопенко. «Думай про внутрішню арфу, абстрагуйся від зовнішнього...»,— такі рядки звучать у поезії, яка заставляє задуматися про суспільство, вплив на людини на особистість.
Крістіан Дімер розповів про зв’язок України і Європи, згадуючи про Другу світову війну та Голокост, тому усі вірші були пов’язаними із сумними подіями в країні.
Далі звучали вірші відомого німецького автора Пауля Целана, у виконанні незмінних учасників події, який у складні часи його життя все-таки писав досить романтичну поезію,яка зачаровує своєю гармонією.«Витончені, складні, важливі фігури, які також передаються у музиці, які починаються у музичній манері, а далі розпливаються на дві частини: у музиці, і в слові»,— так говорить Крістіан Дімер про творчість автора.
Олеся Здоровецька презентувала усім гостям проекту поетичне виконання віршів Дебори Фогель — поетеса, яка померла в українському Гетто, проте її вірші залишили жити до сьогодні, проте збереглося мало її творчих доробків.
Усі відвідувачі були під враженням після виступу Олесі, адже саме вона є рушійною силою, яка заставляє суспільство пригадати історію суспільства.
Сприяв проекту Фонд Підтримки Німецької Спілки Композиторів, за що дякуємо їм. Також організаторами став Форум Видавців та Librariaspeakeasybar. Найбільшу увагу до себе прикула модератор — Здоровецька Олеся, яка зробила цю подію неперевершеною.
Автор: Марія Якімчук
Фотограф: Аліна Величко