#на_почитай: 10 книг з обкладинками у відтінках кольору року
У 2020 інститут кольору Pantone обрав головним кольором року класичний синій PANTONE 19-4052 Classic Blue, обнадійлива присутність якого «дарує відчуття миру, спокій, впевненість і зв’язок, які люди можуть шукати в невизначеному глобальному оточенні».
Зібрали у підбірку 10 книг від українських видавництв з обкладинками, які оформлені у відтінках кольору року.
Еріх Марія Ремарк «Ніч у Лісабоні». Видавництво Клуб Сімейного Дозвілля
«Життя коротке… Але що ж робить його таким? Усвідомлення того, що воно коротке…»
Врятуватися, втекти з Європи якомога далі від нацистів! Їхня остання надія — пароплав до Америки. Але знайти квитки на нього майже неможливо… Дивний незнайомець готовий віддати власні — в обмін на те, що його вислухають. Попереду ніч, сповнена вина й довгих розмов про життя, націю, втрату та справжнє кохання під час війни…
Мінеке Схіппер «Голі чи покриті: Світова історія одягання та оголення». Видавництво Анетти Антоненко
Хто зна, коли, де та за якої доби нашим предкам спало на думку покривати своє тіло. Вони приоздоблювали себе, щоб виглядати красивішими та могутнішими, аби маскувати недоліки, захищатися від холоду, спеки й поранень або ж срамоту власну приховувати. Ми ще й досі так робимо.
Ця трохи провокативна книжка занурюватиме допитливого читача у невичерпну історію людства про його стурбованість власним тіломі певними його частинами у світлі публічного простору — від підв’язаного пеніса до накладних сідниць. Вона торкається примхливих меж нашого видимого тіла за різних епох, традицій, релігійних уподобань на розмаїтих прикладах оголеного і прихованого, стриманого і спокусливого, привабливого та скандального образу в очах сторонніх.
Урсула Познанскі «Ереб: Трилер». Видавництво Астролябія
Спершу Ніка дивує раптова зміна поведінки і таємничість деяких його однокласників, але нарешті він і сам опиняється в просторі загадкової комп’ютерної гри «Ереб». Бо ж завдання і квести не просто стають дедалі складніші — деякі, безглузді на перший погляд, треба виконувати в реальному лондонському житті, а за вправність «Ереб» здійснює навіть невисловлені Нікові бажання, він знає його друзів, його симпатії і навіть страхи. Але якщо програєш, то остаточно — повернення в гру немає.
То чи можна заради гри переступити власне сумління, втратити друзів? Де межа між віртуальним світом і реальним? Що стоїть за «Еребом»: містика чи не знана досі технологія? На ці запитання читач знайде відповідь разом з шістнадцятирічним Ніком Данмором.
Джеф Леб. «Людина-Павук. Синій». Видавництво Рідна мова.
«Найголовніше — пам'ять про ту, хто була для мене настільки важливою, що я збирався провести з нею решту життя».
Та Пітер Паркер і не здогадувався, що Ґвен Стейсі проведе з ним лише решту її життя. Це — історія їхнього кохання. Чи, більш відповідно — того, як його майже не сталося.
Ласкаво просимо у життя Людини-Павука. Погане перед хорошим. Це навіть вражає. Тож аби отримати прихильність дівчини своїх мрій, йому доведеться пройти через Зеленого Ґобліна, Носорога, двох Падальників і таємничого лялькаря, що це все контролює.
Прийміть запрошення команди володарів премії Айснера, Джефа Леба й Тіма Сейла («Супермен для всіх сезонів», «Бетмен: довгий Гелловін») до історії про перше кохання Людини-Павука, Ґвен Стейсі. Цей критичний момент у житті супергероя відтіняє поява Мері Джейн Вотсон. Усе сходиться докупи...
...лише щоб розбитися на друзки.
Стівен Гендел «Маленькі звички, великі зміни». Видавництво КМ-БУКС
Наші звички формуються приблизно за одним сценарієм. Походить все зі свідомого рішення так чи інакше вчинити у певному випадку. Однак з часом ми починаємо виконувати цю саму дію автоматично, вона стає звичкою, частиною нашого єства, перетворюється на елемент поведінки. Нерідко наші звички настільки закоренілі, що позбавитись їх дуже важко.
Загалом вони можуть бути як корисними та конструктивними (наприклад, регулярні заняття у спортзалі, читання книжок, споживання здорової їжі), так і шкідливими та деструктивними (паління цигарок, постійні конфлікти з колегами, неправильне харчування). Позитивні чи негативні, звички визначають спосіб нашого життя. Зокрема, саме від них залежить, які пріоритети ми обираємо, яким речам віддаємо перевагу та якими правилами керуємось у різних ситуаціях. Володіючи такою інформацією про людину, можна передбачити її майбутнє.
Впливаючи на наше життя, звички, проте, аж ніяк не визначають нашу долю. За бажанням їх можна трансформувати, обравши інший спосіб мислення та скориставшись прийомами, що здатні привести до довготривалих змін. У цьому власне полягає мета книжки: озброїти читача інформацією та техніками, які зроблять процес трансформації звичок простим і навіть приємним.
Девід Лебовіц «Солодке життя в Парижі». Видавництво Vivat
Неймовірна кулінарна подорож французькою столицею разом із всесвітньо відомим кондитером!
Девід Лебовіц доводить, що Франція — це справді інший світ, де своєрідним є все: від правил поведінки до особливостей чоловічого взуття, — і про це автор пише з притаманним йому надзвичайним гумором. Пориньте в дивовижну атмосферу Парижа, приготувавши страву принаймні за одним із понад п’ятдесяти оригінальних рецептів відомого кухаря!
Юрґен Саленбахер «Креативний особистий брендинг». Видавництво Фабула
У цій інноваційній книжці Юрґен Саленбахер ділиться своїм унікальним методом особистого тренінгу, який має на меті розвиток творчого мислення та інновацій. Цей метод, що спершу був розроблений як спосіб управління розвитком кар’єри, може стати в пригоді будь-якій людині, яка прагне з’ясувати, що вона може запропонувати світові.
Фантастична книга для кожного, хто шукає можливості, креатив та інновації у сучасному мінливому економічному світі. «Креативний особистий брендинг» ідеально підходить, як для підприємців-початківців, так і для тих, хто вже давно у бізнесі. Адже та модель брендингу, яка працювала вчора, сьогодні може стати фатальною помилкою. Світ змінюється, а разом з ним і стратегії ведення бізнесу. Сьогодні важливим стало обличчя бізнесу, тобто ваш особистий бренд. А також творче креативне мислення.
Юрген Саленбахєр пропонує вправи, які розвинуть у вас креативне мислення та проникливість, навчать вас користуватися гібридними наборами навичок, та доведуть, що сьогодні безглуздо нехтувати нетрадиційними підходами позиціонування на ринку.
Янчар Драґо «Цієї ночі я її бачив». Видавництво Книги ХХІ
«Цієї ночі я її бачив» – роман про життя і таємниче зникнення ексцентричної словенської аристократки Вероніки Зарнік у роки Другої світової війни. П’ять оповідачів, п’ять розповідей, п’ять версій долі молодої жінки, п’ять поглядів на історію.
Роман відомого словенського письменника Драґо Янчара отримав низку нагород, зокрема словенську премію «Кресник» за найкращий роман 2010 року, французьку премію за найкращу іноземну книгу 2014 року. Книга перекладена понад десятьма мовами.
Наталія Матолінець «Варта у Грі. Артефакти Праги». Видавництво АССА
Гра у Львові закінчилася — темна чаклунка Варта Тарновецька врятувала життя новому знайомому, дізналася найбільшу таємницю свого минулого і принагідно долучилася до перевороту в магічному правлінні. Отож, сповнені ентузіазму, Варта зі Златаном прибувають до Праги, щоби офіційно заступити на посади Вартових Центральноєвропейського конгломерату. Та виявляється, що на шляху до мети ще багато перепон. Могутні судді виплітають нові інтриги, вибори глави насуваються, а втрачені артефакти остаточно забирають спокій.
Тим часом у празькій спільноті ширяться чутки про невловимих викрадачів, які полюють на світлих і темних. Легенди оживають на старовинних вуличках, де кожен крок озивається небезпекою. У незнайомому місті Варті потрібно пізнати все наново: кому вірити, а кого остерігатися? Яка темрява ховається за посмішкою Златана? А головне – чи вдасться дійти до кінця і заплатити ціну перемоги, не зруйнувавши себе?
Олесь Гончар «Собор». Видавництво Апріорі
«Собор» - філософський роман, у якому розглядаються важливі соціальні та національні проблеми з погляду вічних гуманістичних істин, якими мусить керуватися людська цивілізація, щоб не прийти до руйнування і знищення.
Ілюстрація - Copy Smart