#НовинкиДоBookForum | Видавничий дім «Комора» та Видавництво «Човен»

#НовинкиДоBookForum | Видавничий дім «Комора» та Видавництво «Човен»
До 25 Book Forum залишилось небагато часу і видавництва поспішають потішити нас #новинками. Нижче найгарячіші та найсвіжіші від Видавничого дому «Комора» та Видавництва «Човен».

 Іменем батька | Балла. Видавничий дім «Комора»

  Одруження і переїзд у новий, збудований братом будинок мали стати для нього початком нового життя. Однак щось пішло не так, і вчорашні сподівання розсипались разом із підвалинами сімейного щастя. Чому вікна будинку завжди запнуті шторами? Що стало причиною божевілля дружини й відчуженості синів? І хто несе за це відповідальність? У спробах втекти від похмурих буднів, герой опиняється у сюрреалістичних ситуаціях, рефлексує над своїм життям, шукаючи відповідей і виправдань. А тим часом у підвалі його химерного будинку нуртують і рвуться назовні містичні сили.  

Дороги камени | Неля Шейко-Медведєва. Видавничий дім «Комора»

  «Дороги камени» — перша книжка в сучасній українській літературі, написана як українською літературною мовою, так і живою лемківською говіркою. Це життєпис у поезії та прозі кількох поколінь людей, котрі втратили власну батьківщину, але зберегли свою самобутність, родинну пам’ять та побутову культуру.        

 Чому не варто боятися фемінізму | Тамара Марценюк. Видавничий дім «Комора»

  Як швидко й безболісно позбутися страшних і смішних стереотипів про фемінізм? У новій книжці Тамари Марценюк — огляд основних етапів світового феміністичного руху, його ключових постатей і праць, а також здобутків, що їх нині сприймаємо як належне. Крім історії та теорії, тут багато інформації про сучасні феміністичні тренди, фемактивізм, людей і організації, які нині працюють в Україні задля забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків. До кожного розділу—посилання на тексти, фільми, відеолекції та інші корисні ресурси, що стануть у пригоді всім зацікавленим.    

Єгипет: харам, халяль | Пьотр Ібрагім Кальвас. Видавництво «Човен»

  Польський репортер, для якого Александрія стала домом, ізсередини відкриває потаємний, нетуристичний Єгипет. Свій і чужий водночас, автор вправно препарує єгипетську дійсність, викриваючи болюче, суперечливе, однак і прекрасне теж. Салафіти й секуляристи, копти й суфії, професори, феміністки й бунтівні підлітки — як вони мислять, які переконання обстоюють? З відвертих бесід із героями і власного досвіду Пьотр Ібрагім складає барвисту мозаїку єгипетського сьогодення. Пьотр Ібрагім Кальвас — польський репортер, прозаїк, сценарист. Народився 1963 року у Варшаві. У 37 років прийняв іслам, невдовзі переїхав у Єгипет. Після виходу критичної книжки «Єгипет: харам, халяль» живе із сім’єю на Мальті. Автор восьми книжок, серед яких «Салам» про досвід навернення на іслам, «Час» про життя в Еритреї, «Дім» про переселення в Александрію. Двічі номінований на польську літературну премію Nike. Публікується у виданнях Gazeta Wyborcza, Polityka, Voyage та інших.

Топографія пам’яті | Мартін Поллак. Видавництво «Човен»

  Що таке спогад і як далеко може зайти пам’ять? Чому після початку судів над злочинцями нацистського режиму всіх охопила тотальна амнезія? Що ховається за знімком елегантних євреїв із Відня, яких змусили чистити вулиці після аншлюсу 1938 року? Від спогадів про безтурботне дитинство через спогади про навчання, мандрівки, редакційні завдання до зустрічі зі собою сьогоднішнім — автор провадить нас своїм життям, ділиться радощами і болями, найдорожчим. У дрібних деталях, у ледь відчутних жестах, зафіксованих на фото, автор шукає сліди великої історії. Мартін Поллак ― австрійський письменник, журналіст і перекладач. Спеціалізується на історії Центральної та Східної Європи. Від 1987 року працював у часописі Der Spiegel, із кінця дев’яностих ― вільний літератор. Українському читацтву вже добре знаний за перекладами книжок «Мрець у бункері. Історія мого батька», «Отруєні пейзажі», «Цісар Америки. Велика втеча з Галичини» та «До Галичини».

Тост за предків | Войцех Ґурецький. Видавництво «Човен»

  Азербайджанці, грузини, вірмени — непримиренні сусіди, які не можуть жити одне без одного. Чому так склалось, як ці народи співіснують нині, як кожен із них облаштовує свою державу, чим живе і в що вірить? Промальовуючи історичне й культурологічне тло, зазираючи як на велику політичну арену, так і в побут гірської глибинки, Войцех Ґурецький створив майстерний репортаж — і чудову нагоду пізнати бурхливий, самобутній світ країн Південного Кавказу. Войцех Ґурецький — польський історик, репортер, аналітик. Спеціалізується на проблематиці Кавказу.  Був першим секретарем (2002–2007), а згодом радником Посольства Польщі в Баку. Як експерт брав участь у місії ЄС, що досліджувала обставини війни в Грузії 2008 року. Працює в Центрі східних досліджень. Публікувався в часописах Razem, Gazeta Wyborcza, Wprost, Rzeczpospolita, Tygodnik Powszechny. Автор книжок репортажів, серед яких «Планета Кавказ», «Тост за предків», «Абхазія».

Собакоїди та інші люди | Карл-Маркус Ґаус. Видавництво «Човен»

  Карл-Маркус Ґаус, знаний численними глибокими текстами про малі народи й етнічні меншини Європи, у цій книжці відкриває читацтву ромські спільноти Східної Словаччини, зачаєні від зовнішнього світу. Автор знайомиться з ромами та їхніми сусідами, розповідає про тамтешні звичаї та побут, злидні й утіхи, про історичні передумови й сучасний перебіг непростого співжиття «чорних» і «білих» зовсім неподалік України; зрештою, про іншість і людське в кожному з нас. Карл-Маркус Ґаус — австрійський репортер і письменник. Народився 1954 року в Зальцбурзі, де здобув германістичну й історичну освіту і живе донині. Видає журнал «Література і критика», дописує до низки часописів, як-от Die Zeit, FAZ, Neue Zürcher Zeitung, Die Presse. Українське видання проілюстровано фотографіями Курта Кайндля.