Освіта творить сенси для майбутнього покоління
14 вересня на базі центру Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету стартував тематичний кластер "Освіта" за підтримки й організації Українського інституту майбутнього.
Разом з експертами з України та закордону учасники обговорюватимуть віхи системи освіти 2017-2018 навчального року, яка кардинально відрізняється від тенденцій минулих років. Більшість змін обумовлені ґрунтовною модернізацією. З наступного року все буде по іншому, для батьків, дітей і держави. Матеріальне підґрунтя світу втратило вагу, інформація й, відповідно, інтелект і талант – нова валюта. Має відбутися перехід від школи знань до школи компетентності. Акцентуватимуть увагу на індивідуальному розвитку особистості, готуватимуть майбутнє покоління до життєвих викликів. Конвеєр, де замість звичних стосунків вчитель-учень, розвинена цілісінька мережева система запланованої співпраці (це не можна назвати взаємовідносинами) буде зруйновано, формуватиметься вчитель, який служить, іде вниз і піднімає дитину, педагог – це партнер, а не ментор.
Експерт напрямку "Освіта" "Українського інституту майбутнього" Микола Скиба акцентує увагу на тому, що в програмі, яку презентували організатори кластеру поєднані аспекти теорії і практики освітнього процесу: «Ми сподіваємося, що кожен вийде з сьогоднішнього простору з особистим ключиком до успішного майбутнього».
Активний громадський діяч, ініціатор регіональних та всеукраїнських соціальних проектів, співзасновник Українського інституту майбутнього Ігор Ліскі констатував той факт, що в Україні може бути світ радикально іншої освіти: «Варто говорити про нову школу, інший підхід, методики, але все розпочинається з символіки, з відношення до самого поняття і дуже важливо бути сміливими в своїх поглядах, своїх пропозиціях, тому що саме для цього цей бренд зроблений. Ми хочемо бути іншими, бути сучасними, креативними. Сподіваюсь, що на Форумі буде плідна робота, але з конкретними результатами. Освіта це не просто знання, це база цінностей , відношення людей з людьми».
Співкуратор тематичного кластеру «Освіта» , представник Форуму видавців Михайло Комарницькй анонсував проведення ряду змін в сфері освіти, які стосуватимуться як учнів, так і викладачів:
«Цей рік для українського суспільства є фантастичним: десятки, сотні освітніх ініціатив. Коли ми робили нашу програму, ми намагались виокремити чотири блоки інформації:
Як будувати довіру: аби налагодити контакт і з школами сільських місцевостей, а не співпрацювати лише з розвиненими проектами. Які виклики стоять перед університетами? Які освітні ініціативи сформувались в Україні за минулий рік?».
Тематичний кластер триватиме протягом трьох днів Форуму, включатиме в себе, ряд заходів. Зокрема, панельні дискусії, круглі столи, презентацію проектів та видань. Цільова аудиторія : викладачі та юнацтво.
Автор: Петро Лукіянчук
Фото: Інна Івасенко