Переможці конкурсу #Вірш_у_кадрі
При виборі переможця члени журі врахували відповідність темі, креативний підхід, формат подачі та загальне враження від відеоролика.
Всього до участі в конкурсі було подано 384 роботи з усієї України. Серед найпопулярніших авторів та авторок, вірші яких обирали для відео, — Ліна Костенко, Василь Симоненко та Оксана Забужко.
«Вражена. Неймовірно, скільки учасників — різних за віком, куточком країни чи обраними віршами та їхнім баченням. Здавалося, що просто почитаємо-послухаємо поезії, поділимося улюбленими рядками, а вийшло щось набагато більше, важливіше. Переглядаючи роботи учасників, не полишало відчуття якогось єднання, хоч і онлайн - літератури, поколінь, країни. Це надихає», — Ірина Юрченко, книжкова блогерка, співорганізаторка конкурсу.
До конкурсу долучитись учасники з 23 областей України: Львівська (67), Херсонська (40), Закарпатська (40), Київська (36), Кіровоградська (34), Дніпропетровська (29), Рівненська (28), Донецька (12), Миколаївська (12), Луганська (11), Хмельницька (9), Волинська (9), Запорізька (9), Тернопільська (7), Житомирська (6), Сумська (6), Харківська (6), Івано-Франківська (5), Чернівецька (5), Полтавська (4), Одеська (3), Чернігівська (1), Черкаська (1). Хоч конкурс відбувався у межах України, 4 відео надійшло з-за кордону: з Польщі, Німеччини та Румунії.
Найстаршою учасницею #Вірша_у_кадрі стала Ганна Добжанська з Дніпропетровської області, жінці виповнився 101 рік!
Переможницею конкурсу стала Ірина Була з Львівської області. Вона підготувала відеороботу на вірш Андрія Малярика «Я ще тендітна і дуже дитяча»: https://youtu.be/pXFggmXQbfI
Заохочувальні призи отримають:
- Андрій Шульга, Херсонська область. Вірш «Моя зоря»: https://cutt.ly/suVhMQd
- Ганна Добжанська, Дніпропетровська область. Вірш Володимира Курінного «Букет хризантем»: https://cutt.ly/duVh3hL
- Марія Камінська, Львівська область. Вірш Галини Гордасевич «Історія жінки»: https://cutt.ly/HuVh6f8
- Святослав Покорчак, місто Львів. Вірш Василя Симоненка «Я чекав тебе з хмари рожево-ніжної»: https://cutt.ly/puVjtY2
Переможниця конкурсу отримає брендовану футболку і торбу книжок. Усі інші учасники, чиї роботи відзначило журі, отримають книги від «Форуму видавців». З переможцями організатори конкурсу сконтактуються через електронну пошту. Щодо питань та уточнень ви можете звертатись: [email protected]
«Це така радість — чути, як у соцмережах лунає українська поезія! Здається, я прожила кожен вірш, відчула його на дотик, на смак. Я мріяла, щоб соцмережі заговорили рядками про кохання. І я пишаюся бути частиною команди, яка допомогла втілити цю мрію в реальність.
Хочу подякувати усім і кожному за підтримку конкурсу відеопоезії #Вірш_у_кадрі. Кожна конкурсна робота вражала своєю щирістю, дивувала креативністю і надихала читати вірші в унісон з учасниками. А деколи й плакати.
Взагалі цей конкурс для мене він був не про перемогу. Він — про любов. До поезії, до рідної мови, до коханого чи коханої, до цілого світу. І всі його учасники — вже переможці, бо вони — про любов. А більше нічого й не треба», — Тетяна Морарь, книжкова блогерка, співорганізаторка конкурсу.
«Почути, як рядки української поезії декламують з усіх куточків найпопулярніших соцмереж — це круто. І це, власне, те, що ми очікували від конкурсу. Однак, зізнаюсь, ми були геть приголомшені, що ці рядки зазвучали голосами настільки різних людей за віком, родом професійної діяльності та інтересами!
Найбільше вразили читання учасників старшого віку: їхні відеодекламації перенесли мене за три-чотири десятки років у моє майбутнє, де я побачила себе, вже досвідчену, поважну, проте таку ж палку книголюбку, якій мало сидіти і тихенько читати книги, натомість хочеться, аби любов'ю до літератури надихнулись хоча б... Усі! Пишаюся цими людьми.
І, власне, пишаюся кожним учасником та учасницею, які словами українських поетів поділились чимось дуже особистим. Адже, на мою думку, поезія — це завжди про інтимне, таємниче, суто «своє», — Лілія Гордієнко, книжкова блогерка, співорганізаторка конкурсу.
Нагадаємо, що літературний конкурс #Вірш_у_кадрі проходив з 27 травня по 22 червня 2020 року у соціальних мережах. Його головною метою стала популяризація найкращих надбань української класичної та сучасної поезії, збільшення україномовного контенту у фейсбуці, інстаграмі, тік тоці та ютубі.
Організатори: ГО «Форум видавців», книжкові блогерки: Ірина Юрченко, Тетяна Морарь та Лілія Гордієнко.