Розмова про важливе: «Інклюзивне навчання: лайфхаки, які допоможуть вчителю»
22 вересня у залі готелю «Львів» відбувся захід «Інклюзивне навчання: лайфхаки, які допоможуть вчителю». Подія була створена у рамках тематичного кластера «Освіта» за підтримки книжкового видавництва «Ранок».
Представниця організації Дарина Полежака вважає, що поширення ідеї інклюзивного навчання – це одна з найважливіших справ їхнього видавництва. Вона представила книги, підручники та серії матеріалів для батьків, які мають дітей з певними особливими потребами чи проблемами. Також є серії художніх книг про інклюзію для самих дітей. Вони створені для того, аби навчити малечу толерантно ставитись один до одного та краще розуміти свої особливості. У продажу вже є видання книжечок на тему «Перемога не головне», «У мене дислексія» та інші.
Оксана Соболь – психолог-практик розказала, як працювати з певними проблемами у дітей на практиці. Саме вона створила серії книг про інклюзію у сумісництві з видавництвом «Ранок». Спікери переконані, що інтерес у суспільстві до інклюзії росте і ця тенденція є позитивною допоки її не застосовують у сфері піару у негативному чи позитивному контексті.
На сьогодні, зростає попит і на професію асистента вчителя, який повинен допомагати учням соціалізуватися та не порушувати навчальний процес. Оксана Соболь зазначає, що парадокс цієї професії полягає у тому, що у разі успішної роботи цього тютора, він перестає бути потрібним дитині.
Психолог також зазначає, що не варто плутати індивідуальне навчання, яке обмежує дитину від суспільства з інклюзією. Адже остання з практик спрямована на те, щоб дати дитині знання не забираючи її з садочка, чи шкільного класу.
На прикладі співпраці з дітьми з аутизмом спікери пояснили особливості виховання та інклюзивного навчання. Психолог поділилась лайфхаками, як коректно спілкуватися з дітками з особливими проблемами: «Є кілька стандартних порад: говоріть короткими і зрозумілими фразами. Не ставтеся до дітей, як до людей меншого віку, ставтесь до них, як до дорослих. Є речі, які діти з аутизмом не можуть усвідомити: вони не можуть передбачати почуттів інших людей та їх емоцій. Для того щоб зрозуміти дітей з аутизмом треба багато читати про те, як вони бачать цей світ».
Підіймалась тема важливості включення дитини у соціум. Особливо поширеною ця тема є серед батьків, які не повинні впадати у крайності: повністю відлучати дитину від суспільства або зовсім не цікавитись її життям у соціумі. Варто лише бережно коригувати життя маленької дитини у всіх її сферах.
Захід зібрав кілька десятків вчителів-практиків, вихователів та небайдужих людей до теми інклюзії. Зустріч проводилась у форматі «запитання-відповідь» та була спрямована на те, щоб кожен її учасник зрозумів: ми повинні давати тепло, любов та навчання кожній дитині, не залежно від її особливостей.
Автор – Софія Футерко
Світлини - Галина Костик