Що читає команда BookForum: карантинний must read

Що читає команда BookForum: карантинний must read

Зараз уся команда «Форуму видавців» працює в режимі карантину. У когось офіс на кухні, у когось на дивані, а хтось взагалі не встає з ноутбуком із ліжка. Попри інтенсивну підготовку до 27 BookForum, навіть для нас карантин чудова можливість перечитати давно заплановані або відкладені книги. У добірці ділимось виданнями, які надихають і допомагають відволіктись від тривожних новин.

Анна Батищева, заступниця директорки ГО «Форум видавців»

«Оксана Забужко «І знов я влізаю в танк» (Комора) — збірка публіцистики (статті, есе, інтерв'ю, спогади). Інформаційна війна почалась не вчора і триватиме довго, а тих «хто в танку» ще неймовірно багато. Не варто боятись «довгих Забужківських речень», формат — ідеальний для споживання та осмислення.

Джеральд Даррелл «Птахи, звірі та родичі» (Навчальна книга-Богдан) — історія, яку люблю з дитинства і тепер є можливість перечитувати її українською й в повнішому перекладі. Про пригоди родини автора коли він ще був дитиною, в непрості передвоєнні часи  на критському острові Кофру, про любов до природи, родинні стосунки та надію, що все буде добре».

Софія Челяк, програмна директорка

«Я рекомендую «Витівки кепського дівчиська» Маріо Ваграса Льйоса (Фоліо). Це ідеальна історія для тих, кому нудно сидіти вдома.

Ви можете побувати в Перу, побачити Париж 60-их, повеселитися у Лондоні 70-их, гайнути до Токіо, який у 80-их став новою світовою столицею, знайти спокій в Іспанії і в Південній Франції. І так, переживати з головним героєм велику любов до нестерпного кепського дівчиська».

Павло Скрипник, менеджер з логістики

«Перша книга, яка мене вразила на початку року — «Наснага» Пет Мак-Корді від КМ-БУКС. Всі бачили серіали від Netflix. Дехто має підписку на цю платформу. Пет Мак-Корді розповідає історію становлення та розвитку Netflix, критикує усталені практики багатьох HR-керівників та пропонує створити кожній компанії свій «культурний код», де буде визначено цінності компанії, місію, мету та цілі, які допоможуть згуртувати працівників.

Друга книга — «Ця ідея ніколи не спрацює» (Book Chef), від одного із засновників Netflix — Марка Рендольфа. Він був співкерівником відносно недовго — від стартапу Netflix до того моменту, як вийшли в продаж на фондовій біржі акції компанії, приблизно з 1997 року до 2003 року. Автор описав найцікавіші спогади — від того як саме зародилася ідея створити компанію, до труднощів, які переживала компанія напередодні початку продажу акцій. І все це подано з неймовірним гумором та самоіронією, при цьому не забувається самоаналіз помилок та опис шляхів їх вирішення».

Марія Кравченко, прессекретарка

Ідеальне поєднання для карантинного вечора — чашка гарячого трав'яного чаю і роман «НепрОсті» Тараса Прохаська (Terra Incognita).

«Ідеться про історію Карпат ХХ століття, чи його першої половини, але в тому сенсі, що Карпати одночасно були і дуже закритою територією, де зберігалося щось дуже архаїчне і автентичне, і разом з тим альтернатива полягає в тому, що Карпати протягом багатьох століть були надзвичайно відкритою територією, це був магніт, де відбувалися контакти з іншими цивілізаціями, іншими культурами. І це є міф Карпат, відкритих для світу», — говорив Прохасько про свій роман в інтерв’ю для BBC.

Юлія Формос, менеджерка з формування програми

«Купи собі той довбаний букет або інші способи зібратися докупити від тієї, котрій вдалося» (Yakaboo Publishing) — книга якраз на час карантину. Авторка Тара Шустер розповідає історію власного перевиховання на чемпіонку знання про себе.

Ритуали, що змінили її, кожен зможе спробувати на собі, а от під час карантину виправдання «нема часу» точно прозвучить дивно. Тому, якщо не боїтеся, відкривайте книгу, беріть зошит і ручку — і починайте пізнавати себе. Можливо, з ваших щоденників теж вийде прекрасний бестселер».

Шалова Дарина, менеджерка з комунікацій

«Коли оголосили про початок карантину, то єдина думка, яка була в голові: «Нарешті я зможу перечитати все, що так довго відкладала». Якщо чесно, то одразу знала, що не буду обирати антиутопії чи книги про кінець світу. З місією «все погано!» чудово справляються українські медіа. Тому зупинилась на двох невеликих, але затишних виданнях, які можна проковтнути за один вечір.

Кен Моґі «Маленька книжка ікіґай. Секрети щастя по-японському» (Рідна мова). Ікіґай — це вміння знаходити, впізнавати і цінувати ті радості життя, які важливі саме для вас. Щоб віднайти ікіґай, необов’язково бути японцем. У книзі автор розповідає про 5 принципів ікіґай, які допоможуть впоратися з негараздами, подолати проблеми, ліпше зрозуміти себе та світ навколо.

«Магічний рецепт для Лоїс» Робін Слоун (Vivat) — роман про інноваційні технології, магічну закваску та мрію знайти призначення у житті. Після цієї книги вам точно захочеться спробувати пекти хліб».

Наталія Болібрух, менеджерка з питань спонсорства та партнерства

«Елізабет Гілберт «Природа всіх речей» (Видавництво Старого Лева) — якщо вам, як і мені, дуже хочеться втекти від реальності, хоч на пів години — то ця книга точно допоможе. Тут вам і про неймовірні подорожі, і про усамітнення; про фемінізм, і про стосунки; про ботаніку, самовідкриття, відданість і про любов. Не просто книга, а ціла пригода.