Кураторська програма «Художня література: романтична література у світі глобальних змін» на 26 BookForum
Той сегмент сучасної прози, основу якої складають історії кохання та стосунків між людьми, помітно відрізняється від аналогічної прози п’яти-шестирічної давності. Ми живемо в умовах геть іншої епохи, на історичному зламі не лише у межах однієї країни, але й у світі.
Глобальні зміни стають тлом оповіді в художній прозі, впливають на приватне життя героїв і вносять в їхні стосунки свої корективи. Людські пристрасті розгортаються на тлі епохи, в причетності до великої спільної історії.
Події останніх років відгукуються навіть в історичних любовних романах, і в ретро-детективах з любовною лінією – усюди сучасний читач відчитує певні сучасні алюзії та знаходить паралелі з сьогоденням.
Як справляються з цими та іншими викликами автори новітньої романтичної прози? Чого чекає читач від роману про кохання кінця 10-х років 21 століття? Хто сильніше пише про кохання – чоловіки чи жінки?
Чи існує межа відвертості в літературі про романтичні стосунки? Яким має бути роман про підліткове кохання і чи варто обмежувати його тематику застережливими позначками «зарано»? Що відбувається з романом стосунків, коли він трансформується в сценарій фільму?
Основні події в межах спеціальної програми:
- «Три з половиною головних очікування від ідеального роману про кохання». Погляд видавця, побажання та приклади.
- Людські пристрасті на тлі епохи. Причетність глобальної історії до приватної історії стосунків.
- «Ви написали книжку про мене». Посттравматичний і постромантичний синдроми у текстах. Розмова про парадоксальність кохання і терапевтичний ефект психологічної прози.
- Авторка чи автор: хто сильніше пише про кохання – чоловіки чи жінки?
- Роман про підліткове кохання. Про що говорити зарано, запізно, дуже вчасно?
- «Екранізація роману про кохання – ілюстрація до прочитаного чи нова історія про любов? З якими викликами доведеться зустрітися сценаристу».
Кураторка проекту - Галина Вдовиченко