Сучасна наука і Лавкрафт
19 вересня в рамках 26BookForum у Tech StartUp School відбулася подія від «Видавництва Жупанського», що називалася «Сучасна наука і Лавкрафт». Спікером на цьому заході виступив Володимир Кузнєцов.
Аудиторія була заповнена людьми, ніде було сісти, усі з захопленням слухали Володимира. Розмова про Говарда Лавкрафта — американського письменника, журналіста та поета, що писав у жанрах жахів та містики, поєднуючи їх в оригінальному стилі, - була цікавою та пізнавальною. Здавалося, що глядачі завмерли в очікуванні якогось дива.
Першим твором Лавкрафта, про який йшла мова, було оповідання «З потойбіччя». Коли спікер почав говорити саме про цю роботу письменника, людей в аудиторії побільшало, хоча місця і до того було - ніде голці впасти. Головним героєм оповідання є найкращий друг Лавкрафта - Крофорд Тілінгост. Розмова була сфокусована на його постаті, адже в історії описана зустріч письменника з другом та їхні своєрідні пригоди. Володимир детальніше розповів про оповідання, згадав про ультрафіолет, який у книзі описує Лавкрафт, звернув увагу на різні цікаві деталі. Радимо прочитати цю роботу, бо впевнені, що ви неодмінно знайдете у ній щось цікаве для себе.
Наступним твором, про який говорили на події, була науково-фантастична повість жахів «Барва з позамежжя світу». Пан Володимир час від часу натхненно ілюстрував свої слова на фліпчарті, не даючи гостям розслабитися чи відволіктися від захопливого сюжету історії.
Візуальна презентація була - просто вау. Спершу, говорили про Антарктиду: наша звична і всім відома крижана Антарктида, виявляється, колись була тропічною. Далі розмова йшла про динозаврів: «Ви ж любите котиків? Тоді ось вам котик!» Після цих слів на екрані з’явилося фото динозавра, що своїм зовнішнім виглядом впевнено нагадував котика. Крім того ще однією цікавою тематикою стали розмови про космос: теорія Джорджа Дарвіна, який запевняє, що Місяць утворився, віддалившись від Землі, чорні діри та білі діри ( такі, як виявилося, також існують, проте ні одну з них ще не вдалося побачити людству). Як не дивно, були й теорії, пов’язані з розвитком інтелекту та свідомістю.
Опісля завершення лекції Володимира Кузнєцова, глядачі доповнювали спікера, говорили про кольори та звуки, пропонували свої теорії щодо виникнення кольорів, а також ставили запитання. Хіба такий фідбек - це не показник успішної події?
Якщо ви любите наукову літературу і жанр жахів, радимо Вам прочитати хоча б декілька творів Лавкрафта, в яких ці два літературні напрями майстерно поєднуються.
Автор: Христина Кобак