Свобода слова та право на Інтернет

Свобода слова та право на Інтернет

20 вересня  у геокуполі, який цьогоріч розташувався біля пам’ятника Тарасові Шевченку, у межах 26 Book Forum відбулася лекція, яка стосувалась одного з найактуальніших питань сучасності – свободи слова та права на Інтернет.

Чи то дощова погода, чи то щире зацікавлення темою спонукало чимало охочих послухати експертну думку юристки лабораторії цифрової безпеки, експертки «За вільний Інтернет» та членкині Незалежної медійної ради Віти Володовської.

Насамперед спікерка налаштувала аудиторію на невимушений лад, наголосивши, що прагне вести діалог-дискусію, а не лише лекцію, бо актуальна тема, породжує чимало запитань.

Щоб говорити про симбіоз прав людини та глобальної мережі Інтернет, варто окреслити їх чіткі межі.

Права людини – це межа сваволі держави», – підкреслила доповідачка

Розповідь містила декілька векторів, які стосувались прав людини вцілому та безпечного користування Інтернетом зокрема. Пані Віта порушила ще й таке болюче питання,  як відсутність мапи покриття Інтернетом усієї України, яка б пролила світло на населені пункти, що досі живуть поза всесвітньою мережею.

На думку лекторки, право на доступ до Інтернету означає також і не перешкоджання держави вільному під’єднанню усіх охочих, а найголовніше – створення сприятливих умов для поширення зв’язку та мережі навіть у віддалених регіонах.

Виділити базові пункти загальної декларації цифрових прав людини – 2019 Віта Володовська вирішила разом із присутніми, які виділили такі права як: право на свободу слова, на приватність, на безпечне користування Інтернетом та найголовніше – право бути офлайн.  

Зважаючи на брак часу, багато питань залишились відкритими та недосказаними, проте  під час лекції слухачі неодноразово доповнювали почуті тези та охоче задавали запитання.

Автор тексту - Юлія Галапач

Світлини - Марія Вуглевич