Тематичний форум художнього репортажу на Форумі видавців
[:ua]15-18 вересня у межах 23 Форуму видавців у Львові вперше відбудеться тематичний форум художнього репортажу.
У цьому році втретє на Форумі видавців будуть організовані тематичні форуми, у межах яких заплановані дискусії, презентації книжок на певну тему. Один з тематичних форумів буде присвячено художньому репортажу, який організовує видавництво «Темпора».
«Долаючи кордони» – так звучить фокусна тема форуму художнього репортажу від видавництва «Темпора», яка цього року вперше відбудеться на Форумі видавців у Львові. Ітиметься про те, як завдяки художньому репортажу, жанру на межі журналістики й літератури, можна долати кордони у часі та просторі – кордони географічні, історичні, ментальні, бар’єри стереотипів та упереджень.
Всі заходи будуть відбуватись у креативному просторі CoMMuna (вул. Галицька, 1, 2-й поверх (на розі Площі Ринок)
У програмі тематичного форуму – презентації новинок, майстер-класи від провідних репортажистів світу та панельні дискусії.
Спеціальні гості тематичного форуму: знаний польський журналіст, кореспондент «Газети Виборчої», автор книг «Убивця з міста абрикосів», «Наша маленька ПНР» і «Танечні ведмеді» Вітольд Шабловський, а також австрійський репортер та письменник Карл Маркус Ґаус, книгу якого «Зникомі європейці» вперше буде перекладено українською.
Події тематичного майданчика розпочнемо вступною дискусією про те, чим узагалі є художній репортаж. У розмові «Художній репортаж: факт чи вигадка?» дослідниці літератури нон-фікшн Марія Титаренко та Лілія Шутяк, а також перекладач репортажу Андрій Бондар спробують пояснити, чим є це явище у світовому та українському контекстах.
Також говоритимемо про нововідкриту традицію українського репортажу. Цього року уперше буде зібрана і видана репортажистика 20-х років. Редактор Олександр Стукало та літературознавець Ярина Цимбал у відеоформаті презентують зібрану книгу репортажів 20-х років «Шляхи під сонцем», а також книгу Майка Йогансена, українського поета та прозаїка, який започаткував традицію художнього репортажу в Україні.
Саме його іменем цього року було названо конкурс «САМОВИДЕЦЬ». Вже четвертий рік поспіль видавництво «Темпора» збирає найцікавіших авторів репортажу, тексти яких виходять у альманахах «Veni, Vidi, Scripsi». На Форумі видавців презентуємо збірку репортажу за підсумками цьогорічного конкурсу на тему «Війна. Життя de facto». Серед учасників – члени журі конкурсу Олег Криштопа та Пьотр Андрусєчко, а також лауреати, серед яких Єлізавета Гончарова, Альона Савчук, Марія Семенченко та інші.
Знаний репортажист, автор книги «Україна: Масштаб 1:1» Олег Криштопа, а також мандрівник і блогер Максим Беспалов презентують свої проекти про 90-ті роки в Івано-Франківську та Дніпропетровську. Репортерські розвідки є продовженням видавничої лінії «Ліхіє дев’яності», у рамках якої раніше було видано книгу Леся Белея про Ужгород та Владислава Івченка про Суми. (Модерація Дмитра Козака)
Також Максим Беспалов розкаже про свою «Дорогу на край світу», Шлях Святого Якова, чи то пак про пілігримів на легендарному шляху Camino de Santiago, чим розпочне окрему лінію тревелоґів у видавництві «Темпора». (Модерація редактора Дмитра Козака)
Польський репортажист Зємовіт Щерек презентує свою нову книгу про подорож до Варшави з різноманітними візіями минулого і майбутнього Польщі «Сімка» (у цьому році перекладено й видано українською).
Автор світового масштабу, власник численних літературних нагород Вітольд Шабловський розкаже про свою майстерню репортера. Протягом останніх років українською було видано його книги «Убивця з міста абрикосів» та «Наша маленька ПНР». А нещодавно – і «Танечні ведмеді» – репортаж про Болгарію, а також інші постсоціалістичні країни, у яких ідеться про болісний період трансформації.
Разом із перекладачем книги Андрієм Бондарем вони презентують новинку. Також із нагоди виходу у Польщі нової книги Вітольда Шабловського про українців, які рятували євреїв і поляків у часи Другої Світової війни, заплановано дискусію про репортаж на історичну тематику.
Австрійський репортер Карл Маркус Ґаус, книгу якого вперше перекладуть українською, презентує свої репортажі про національні меншини Європи «Зникомі європейці». (Модерація перекладачки книги Христини Назаркевич)
Окрім того, відбудеться розмова за участі австрійського репортера Карла Маркуса Ґауса, а також австрійського письменника Петера Штайнера «Дорогою до... Про досвід писання про інші країни та культури». (Переклад Христини Назаркевич, модерація Анастасії Левкової)
Детальна й доповнена програма з’явиться незабаром.
Інформацію надала кураторка тематичного форуму – Олеся Яремчук.
Нагадаємо, 23 Форум видавців у Львові відбудеться 15-18 вересня. Фокусна тема: Межі кордонів. Деталі [:]