Про книжкові плани Форум видавців уже розпитав п’ять молодих видавництв. Головні редактори та керівники нових книжкових команд мають власні бачення та погляди на видавничі тренди, а також амбітні цілі. Молоде видавництво "Artbooks" не виняток! Його спеціалізація – книги для дітей. Про плани та бачення розвитку видавництва розповіла головний редактор Марія Курочкіна.
Видавництво "Artbooks" 2017:
25 книжок
Загальний наклад 105 000 тисяч
Лідери продажів:
Віммельбух «Що чує кошеня. Велика книга звуків» ( 5000 );
Віммельбух «Зоопарк» (3 500);
Сонна книжка від Шері Даскі Рінкер та Тома Ліхтенгельда «Спи міцно, моє будівництво» (3000).
Коли виникло видавництво «Artbooks», чому своєю нішею обрали саме книги для дітей?
Видавництво "Артбукс" почалося зі світлої книгарні у самому центрі Києва. Створила цей затишний простір галерист та справжній поціновувач мистецтва Анна Похлебаєва. Як зрозуміло з назви, спочатку ми спеціалізувалися на продажу арт-видань, книжок про моду та дизайн.
Для постійних клієнтів та друзів, що нерідко приходили з дітьми, ми запропонували уроки живопису, майстер-класи та інтерактивні вистави. Потім додали щотижневі благодійні читання для малюків. І поступово замість арт-книгарні стали дитячою книгарнею. Діти захопили наш світ. І ми наважилися видати те, чого, на нашу думку, не вистачало в асортименті інших видавництв. Почали два роки тому з віммельбухів і здається не помилилися.
Якою бачите ідеальну дитячу книгу та свого читача?
Маємо дружні стосунки з представниками нашої цільової аудиторії та нерідко радимося з маленькими книжковими експертами, щодо вибору книжок. Вони надають перевагу виданням з яскравими ілюстраціями, динамічним сюжетом, харизматичними героями та гумором.
Що можна додати? Дитячі книжки мають бути бездоганної якості. Це навіть не обговорюється. Зроблені на класному папері або картоні, без одруків та помилок.
Але напевно ідеальна дитяча книжка, це та, яку будуть згадувати вже у дорослому житті. Та, яка подарувала сильні емоції. Для мене, наприклад, це казки Андерсена з ілюстраціями Джанні Бенвенуті. Найкраща книжка мого дитинства.
Читачів ми хочемо бачити здоровими, щасливими, усміхненими та з нашими книжками в руках.
Які тенденції на книжковому ринку Ви виділяєте?
Вимоги до дитячої книжки підвищуються. Конкурувати з планшетом, у якому під маленькими пальчиками оживають цілі світи, досить важко. Тому зараз зростає попит на книжки зі складною поліграфією (книжки з віконцями, книжки-конструктори, pop-up-книги та ін.) Водночас є видавці, які бачать у гаджеті не суперника, а спільника. Вони створюють електронні додатки у продовження своїх історій та для промоції героїв.
А ми, наприклад, минулого року обернули загальну геджето-залежність на користь і видали для дошкільнят розвиваючі зошити «Маленькі розумаки». Діти із задоволенням працюють з ними, бо зроблені ці зошити у вигляді планшету.
Все частіше українські видавці звертаються до електронних книг. Чи не планує «Artbooks» випускати і електронні версії своїх видань?
Плануємо, але трохи згодом. Напевно, коли в нас буде більше книжок в яких домінує текст, а не ілюстрація. А потреби в електронній версії віммельбухів ми поки не бачимо.
Вже невід’ємною частиною промоції книжки є її активне поширення у соцмережах, відеогляди, буктрейлери. Як Ви плануєте свою промоцію як молоде видавництво?
У нас є канал на YouTube, Facebook, але найактивніші ми в Instagram. Сторінка @artbooks.com.ua має майже 11000 фоловерів. Ми співпрацюємо з блогерами та лідерами думок. Беремо активну участь у ярмарках та фестивалях. Цього року навіть плануємо #гастроліартбукс містами України. Також використовуємо інші канали промоції. Наприклад, якщо останнім часом ви літали з МАУ то можливо бачили розгорти наших віммельбухів у їх бортовому журналі Panoramа.
Які видавничі плани на 2018 рік? Які великі цілі ставите перед собою на найближчі 3-5 років?
2017-й був дуже динамічний для нас. У 2018 плануємо не втрачати темп, а тільки нарощувати. Ми обов’язково продовжимо серії, які презентували минулого року. Мова про нових друзів українських малюків Шустя і Шуню, героїв відомого ілюстратора Акселя Шеффлера. Про енциклопедію DOCs – наразі готуємо том, який присвячений історії дослідження космосу і буде цікавий дітям від 5 років. І звичайно ж очікуйте на нову, тепер вже ранкову, історію про «маленьке будівництво».
Як я вже казала, ми починали з віммельбухів і це наше захоплення триває. Найближчим часом вийдуть одразу два віммельбухи створені на замовлення «Артбукс» українськими ілюстраторами. Дуже пишаємось цим. Але цього року ми також плануємо зайти на нову територію і представимо одразу кілька новинок незвичного для себе жанру. Не можу розкривати усі карти, але то буде бомба!