Які книжки обирає digital-покоління?

Які книжки обирає digital-покоління?

21 вересня у межах 26 BookForum в книгарні «Книголенд» відбулася дискусія на тему «Які книжки обирає digital-покоління?». Це питання турбує не тільки дорослих, але і самих підлітків. Організатором такого заходу стало видавництво «Ранок». Експерти за короткий час пояснили, що таке підліткова література і навіщо взагалі розвивати цей напрям.

Запрошеними гостями на дискусії були: Єва Сольська – авторка дитячих книг, зокрема «Їжачок і кленовий листок» та серії «Зворушливі книжки»; Наталя Коваль – керівниця департаменту дитячої літератури видавництва, авторка; Тетяна Стус – автор дитячих книжок, літературний критик, редактор; а також Олена Нестеренко – дитячий психолог.

Крім того були присутні представники того самого digital-покоління - інстаграм блогери, які у своїх соціальних мережах розповідають про цікаві книжки. Ці молоді читачі та читачки — перше покоління, яке повністю виросло в епоху цифрових технологій. Вони відкриті до використання нових технологій та отримання актуальної інформації.

Взагалі, появу літератури такого жанру можна було б вважати феноменом, проте американські експерти дослідили, що кількість підліткових книг за останні 6 років стрімко збільшилася. Крім того, твори у стилі digital - не тільки для малечі: дорослі теж часто з задоволенням їх читають. Прикладом може слугувати всім відомий «Гаррі Поттер», якого прочитали понад 80% старших людей!

Книжка це не тільки естетика, це розвага!» - переконана Наталія Коваль

Підліткова література набирає обертів за свою простоту та щирість, за те, що кожний дорослий хоч раз переживав деякі проблеми, описані на цих сторінках, за вчасне усвідомлення дуже простих істин.

«Ті кому трошки більше 20, що ви відчуваєте? На жаль, коли я була підлітком, не мала змоги читати такі сучасні книжки і не знала, з ким можна це обговорити», - ділиться своїм досвідом пані Наталія.

Під час дискусії учасникам 26 BookForum представили книгу «Не кажи нікому» Олександри Камінської, розказали про її покликання та жанрову приналежність.

Видавництво «Ранок» створило проект "БараБука" – творчу лабораторію, яка видає сучасні книжки для тінейджерів. Експерти зізналися, що ця праця займає багато часу, але головне – кінцева ціль. Писати складно, адже підлітки - це про перенасичення емоціями, про складні виклики та вічні претензії до світу, про формування нової Особистості. У центрі уваги "БараБуки" – вітчизняні автори, ілюстратори, перекладачі.

Digital-експерти пояснили, як вони ставляться до такого напряму літератури:

У кожній книжці, яку я читала, були ідеалізовані герої і це мене дратувало. Я думаю саме через це, у багатьох підлітків втрачається бажання читати. Я хочу читати про себе, а не ідеального підлітка!

Читання у 21 століттї для багатьох тінейджерів стало непривабливим: навіщо витрачати стільки часу, щоб дізнатися щось чи прочитати чиюсь історію, якщо у смартфоні у тебе в руці - весь світ? Але відвідувачі 26BookForum чудово знають, що у цих книгах - весь світ і трішки більше. Правда ж?

Текст – Троян Валерія