Назустріч майбутньому: якою буде Україна в 2030 році?
14 вересня в рамках Форуму Видавців відбулася унікальна подія – презентація книги «Україна 2030: Доктрина збалансованого розвитку» та дискусія про те, якою буде Україна в 2030 році, за участі автора ідеї Сергій Тарути, його колективу та представника видавництво «Кальварія».
Книга «Україна 2030: Доктрина збалансованого розвитку» ґрунтується на двох головних засадах: культурному та науковому потенціалу нації, а це в свою чергу особлива відповідальність на сьогодні.
«Україна 2030: Доктрина збалансованого розвитку» - це перша обґрунтована наукова візія в Україні, якою ми хочемо бачити Україну у 2030 році, - зазначив політолог Тарута. Ми усі відчуваємо, що Україна руйнується й усім потрібна візія, відчуття й розуміння майбутнього, для того, щоб розуміти де буде Україна, де кожен із нас, залишаємося ми тут чи ні. Саме це те чого потребуємо, щоб все ж таки була консолідація в суспільстві навколо єдиного бажання, якою ми хочемо бачити країну, - доповнив Народний Депутат України.»
До наукового колективу було залучено п’ять провідних університетів Києва: КНУ ім.Т. Шевченка, НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», ДВНЗ «КНЕУ ім.В. Гетьмана, НУБіПУ, НУ «Києво-Могилянська академія».Натомість саму розробку ініціював Сергій Тарута, політик та Народний Депутат України.Усі розрахунки, вказані у книзі«Україна 2030: Доктрина збалансованого розвитку»були розраховані вченими з Доктрини. Слід додати, що використовувалися не тільки українські, джерела, а також й міжнародні.
«Згідно з методикою «Форсайт», на яку ми спиралися під час написання книги, у нас є тільки 3%-ва ймовірність досягти до 2030 року збалансованого розвитку. І нам потрібно цю мізерну можливість використати, - доповнив автор ідеї, Сергій Тарута.»
«Як і куди має рухати Україна? Що потрібно, аби змінити її економіку, аби вивести країну з кризи? На, превеликий жаль, сьогодні ми в числі бідних країн, і лише поставивши амбітні цілі, зможемо побачити себе у одному ряді із розвиненими країна, - зазначив Сергій Тарута. Доктрина як раз про те, за рахунок чого можна досягти економічного зростання на рівні більше ніж 10% на рік, щоб до 2030 року ВВП України склав $ 710-750 млрд. Ці плани на перший погляд здаються нам нереалістичними, але попри це ми бачимо перед собою успішні приклади інших, до прикладу: Сінгапуру, Японії, Південної Кореї. Країни, які зробили сильний стрибок, - наголосив народний депутат.»
«Сьогодні Україна займає 0,4 відсотка населення від усього світу, при тому маючи 5% всіх родовищ світу, - підкреслив Тарута. Проте багато що заважає нам стратегічно, до прикладу, стара пострадянська система, яка на жаль, не змінилася, не ефективна система управління це й корупція, війна, і навіть державний борг.Це ці речі, які відчуває кожен, проте які можна змінити, і в книзі можна знайти як саме, - додав Тарута.»
«Як за допомогою механізмів, які прописані в нашій доктрині, зробити так, щоб у кожному з 8-ми механізмів було зростання?Нам потрібно також підняти роль освіти, науки і культури. І, вважаю, що Форум Видавців, який проходить сьогодні, теж один із храмів який формує дух і знання, - зазначив політолог.»
Під час дискусії лунало безліч запитань від слухачів, проте ми обрали найгучніші та найцікавіші.
Любомир Казьмір, Інститут Регіональних Досліджень:Як можна говорити про подальший розвиток країни, якщо фактично не вирішений конфлікт на Сході? З яких позицій стартувала команда у своєму аналізі?
- «Відносно війни ми дійсно враховували,й те що зараз є і те, що на сьогодні від 22 до 25%, це вплив того, що ми загубили і Крим, і частину Донбасу, інша частина якого працює доволі погано. Але все ж таки виходили з того, що ця війна закінчиться, - проголосив Сергій Тарута, автор ідеї, Народний Депутата України."
- «Відносно 2020, ми брали динаміку, що бажаємо бачити у 2020, 2030. Якщо брати ті програми президента, які були озвучені, це не стратегія, це набір дій, які намагалася презентувати влада, але без конкретних дій, ні конкретних виконавчих інституцій. У нас це візія, стратегія та конкретні програми, - розповів Тарута.»
- «Я займаюся зміною системою, і в нашому механізмі це є. Ми можемо рухатися, намагатися змінити якісь тактичні дії, але якщо взяти ті самі електромобілі. Так, був прийнятий закон, але уряд не зробив ті нормативні акти по яких можна знімати мито з цих автомобілів. Тому у нас багато законів, які сьогодні не мають реалізації через те, що уряд нічого не розробив. Тому ми кажемо за злам системи, - зазначив Народний Депутат».