Уже завтра стартує 27 BookForum: що важливо знати про фестиваль

Уже завтра стартує 27 BookForum: що важливо знати про фестиваль

Вже завтра, 16 вересня, стартує 27 Львівський міжнародний BookForum. Цьогоріч фестиваль вперше за 27 років відбудеться в онлайн-форматі. Протягом п’яти днів фестивалю глядачі матимуть змогу відвідати 137 подій.  


Фокусна тема цьогорічного фестивалю — «Перепис населення: знати, хто ми є». Її кураторкою стала літературознавиця і критикиня Ганна Улюра. «Щоб жити разом, ми маємо один про одного знати якомога більше і таки знати правду. (...) Перепис населення — це сполука чесних питань і чесних цифр. Це нагода раптом чомусь сказати правду про себе, яка раптом чомусь буде цікавою комусь іншому», — говорить про фокусну тему її кураторка — літературознавиця і критикиня Ганна Улюра.


Програму формує 31 тематичний кластер і спецпроєкт. До 137 онлайн-подій BookForum приєднались понад 300 учасників. Серед них — 23 іноземних автори з 5 континентів. «Дякую організаторам за те, що в цей дискусійний, непростий період все ж знайшли справді той формат, щоб подія відбулася. На початку року ми думали про внесення чогось нового і ніхто не очікував, що життя внесе свої правила гри. Для нас, як для міста, дуже важливий такий формат проведення форуму, бо світ стає більш інтерактивним, насиченішим подіями, і таке перезавантаження — справді виокремить події, які мають зміст. Книжковий форум завжди задавав тон, і тому величезна когорта людей, які завжди приїжджали, зможуть подивитися різні онлайн-зустрічі, зможуть відчути цю атмосферу», — зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова.


Як пандемія змінює наше життя, ритуали і звички, як світ переосмислює цінності, перед якими викликами ми постаємо і як з ними впоратися, як гравцям культури виходити з кризи — про це дискутуватимуть на 27 BookForum. Основним фокусом проєкту буде кожен з нас. Таким чином ми не тільки зможемо зрозуміти один одного і всіх разом, але й як особистості спробуємо віднайти себе у цьому мінливому світі та зробити особливий перепис. «Ми радіємо, що така важлива подія, як 27 BookForum все ж таки відбувається, адже для Львова та Львівщини це дуже знакова подія. Особлива повага до організаторів, що їм вдалось забезпечити усі карантинні правила та дотриматись безпеки», - зазначає Ірина Гаврилюк, директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.

Новий формат надасть можливість відвідати фестиваль тим, кому раніше не вдавалось приїхати до Львова, тож у всіх поціновувачів літератури буде можливість почути улюблених письменників у будь-якому куточку світу.


«Цьогоріч ми сформували програму за питаннями перепису населення. Кожна дискусія, читання, розмова, лекція — це відповідь на одне з 8 питань опитувальника. Усі спікери та спікерки у програмі — не випадкові. Вони готові чесно відповідати, а ми — слухати», — Софія Челяк, програмна директорка 27 BookForum.


Почесна гостя фестивалю — американська письменниця та музикантка Патті Сміт. Спеціальні гості — мексиканська письменниця Фернанда Мельчор, австралійська письменниця Гізер Морріс, британський письменник Пітер Померанцев. Цьогоріч навколо BookForum об’єднались 6 літературних фестивалів, які проводитимуть події у межах спецпроєктів: Мистецький Арсенал, Мистецький фестиваль "Ї", Кримський інжир, Translatorium, Острів Європа / Europe Island та Meridian Czernowitz.⠀


«Спільно з Respublica FEST ми трансформували Ніч поезії та музики non-stop. Тому 19 вересня ви можете зібрати друзів, під‘єднати колонки й влаштувати домашню вечірку», — кажуть організатори. Серед іноземних авторів — учасниці поетичної платформи Versopolis Шагін Бурджу (Швеція), Гелен Айворі (Велика Британія), Таня Гамберленд (ПАР/Італія), Дебора Вукушич (Іспанія), а також британський поет і перформер Кейс Джаррет. Серед українських — поет Юрій Іздрик, поет, перекладач Остап Сливинський, поетеса, режисерка Ірина Цілик, поетеса, перекладачка Маріанна Кіяновська. Line-up Ночі поезії та музики non-sto: Kurs Valüt, Ragapop, Ofliyan, The Unsleeping, СТАСІК (Анастасія Шевченко). Усі події 27 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції пройдуть на сайті bookforum.ua.


27 BookForum відбудеться за підтримки Український культурний фонд та Львівська міська рада, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.